سرویس خبری: استان البرز, طالقان .
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۶:۲۱ | پرینت | چاپ
تامین حق آبه شهر جدید هشتگرد از سد طالقان در دستور کار

شهردار شهر جدید هشتگرد مطرح کرد:
شهردار شهر جدید هشتگرد تصمیم گیری اساسی برای تامین آب شهر جدید هشتگرد از سد طالقان را مهم برشمرد و گفت: این امر به نماینده مجلس شهرستان منتقل شده است.

 به گزارش راوی نیوز، سیدمسعود بزرگ زاده اظهار کرد: هشتگرد پس از کرج بزرگترین شهر در استان البرز محسوب می شود و نیازمند توجه بیشتر در حوزه جذب سرمایه گذاری است.

وی با اشاره به مشکلات تامین آب شهر جدید هشتگرد، افزود: مشکل آب، موضوعی است که به صورت جدی توسط مسئولان شهرستانی و استانی پیگیری می شود، چرا که زمان برنامه ریزی برای احداث شهر جدید هشتگرد، موضوع تامین آب شرب شهروندان از سد طالقان باید لحاظ می شد.

وی گفت: با توجه به چاه های حفر شده در سال جاری انتظار می رود مشکل آب شهروندان هشتگرد برطرف شود البته موضوع صرفه جویی در مصرف آب نباید نادیده گرفته شود.

بزرگ زاده خاطرنشان کرد: سفره های آب زیرزمینی این منطقه به هم متصل نیستند و میزان آب آنها متفاوت است اما سفره های پایین دست از میزان آب بیشتری برخور دارند که دبی آب این سفره ها در حال پایین رفتن است.

احداث بیمارستان شهر جدید هشتگرد با مشارکت بخش خصوصی

وی با بیان اینکه باید تصمیم گیری اساسی برای تامین آب شهر جدید هشتگرد از سد طالقان صورت گیرد، افزود: این امر به نماینده مجلس ساوجبلاغ و طالقان در مجلس شورای اسلامی منتقل شده و پیگیری های لازم انجام می شود.

شهردار شهر جدید هشتگرد با اشاره به احداث بیمارستان شهر جدید هشتگرد که به صورت مشارکتی ۷۰ به ۳۰ با بخش خصوصی در حال اجرا است، گفت: این بیمارستان با ۱۵ هزار متر مربع در حال احداث است که تلاش می شود به صورت صد درصدی به بخش خصوصی واگذار شود تا این پروژه با سرعت بیشتری اجرایی شود.

بزرگ زاده با تاکید بر اینکه هشتگرد در مقایسه با سایر شهرها از میزان ساخت و ساز غیرمجاز بسیار ناچیزی برخوردار است، ادامه داد: جمعیت فعلی هشتگرد در حال حاضر ۸۰ هزار نفر برآورد شده است که ظرفیت افزایش تا ۲۰۰ هزار نفر را دارد.

احداث پارک ۴۰۰۰ متری در شهر جدید هشتگرد

وی با اشاره به اینکه در شهرداری هشتگرد ۴۰ درصد به بودجه جاری و ۶۰ درصد به بودجه عمرانی تخصیص یافته، تصریح کرد: وجود مشکلات مالی امری طبیعی برای دستگاه های اجرایی است که باید آن را مدیریت کنند.

شهردار شهر جدید هشتگرد با اشاره به اینکه تعداد پروژه های عمرانی سال جاری نسبت به سال گذشته بیشتر است، گفت: با توجه به تعاملاتی که با شرکت عمران هشتگرد انجام شده است، امید است در چارچوب اقتصاد مقاومتی و به کارگیری علم و دانش، شاهد توسعه این شهر باشیم.

وی با بیان اینکه زمینه ورود هرگونه سرمایه گذار بخش خصوصی در شهر جدید هشتگرد فراهم است، افزود: زیباسازی شهر، اصلاح میدان ورودی برای تسهیل در رفت و آمد انجام شده است.

بزرگ زاده با اشاره به الحاق فاز ۳ .۴ و ۷ به شهر جدید هشتگرد و خدمات رسانی به آنها که هزینه زیادی را به شهرداری تحمیل کرده است، اظهار کرد: هزینه خدمات رسانی به فازهای ۴ و ۷ بسیار زیاد سنگین است.

وی بیان کرد: در همین راستا احداث پارک ۴ هزار متری در فاز ۷، احداث سالن ورزشی چند منظوره به مساحت یکهزار و ۲۰۰ متر، احداث ایستگاه آتش نشانی در بلوار بهشت فاز ۴ و ۷ که تنها انشعابات آب و برق و گاز آن باقی مانده و احداث بازار میوه و تره بار در فاز ۳ و ۷ از جمله پروژه هایی است که در سال جاری به بهره برداری می رسد.

تغییر نام شهر جدید هشتگرد به «مِهستان»

در ادامه این جلسه نظام نصرالهی، رئیس شورای شهر شهر جدید هشتگرد در مورد نام مِهستان که برای این شهر در نظر گرفته شده است، تاکید کرد: بر اساس اقدامات و پیگیری های انجام شده، از دوره دوم شورای شهر، نام مِهستان برای شهر جدید هشتگرد در نظر گرفته شده و به تصویب رسیده بود.

وی در پایان افزود: ۹۵ درصد اقدامات مربوط به این امر از سوی استان به اتمام رسیده که پس از تایید استانداری و وزارت کشور، این نامگذاری صورت می گیرد.

منبع: حبرگزاری مهر


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار