سرویس خبری: استان البرز, ساوجبلاغ, طالقان, نظرآباد .
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۰:۲۸ | پرینت | چاپ
استفاده ارزش افزوده آب سد طالقان توسط پایتخت نشینان قبول نیست

محمود بهمنی تاکید کرد:
نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی گفت: ارزش افزوده آب سد طالقان در تهران اخذ و مصرف می شود که این قابل قبول نیست.

به گزارش راوی نیوز، محمود بهمنی صبح دوشنبه ۴ مردادماه در جلسه شورای اداری استان البرز که با حضور معاون سیاسی وزیر کشور همراه است، با اشاره به اینکه امروزه مشکل اساسی کشور بحث مدیریت بوده این در حالی است که ایران بلحاظ منابع و ذخایر شرایط خوبی را دارد، گفت: از نظر وجود منابع نفت و گاز در رتبه های اول و دوم جهان قرار داریم.

بهمنی افزود: امروز شاهد برخی نارسایی ها در کشور هستیم در حالی که کشورهای اروپایی با برنامه های ارائه شده توسط ایران از رکود خارج شدند، تولید در کشور شرایط بسیار بدی دارد.

رئیس سابق بانک مرکزی با تاکید بر لزوم کاهش نرخ های بانکی و کاهش هزینه ها، گفت: در حقوق های نجومی مدیران، نباید آنان را مقصر بدانیم و تخریب کنیم، چرا که حقوق ها توسط مجامع تعیین می شود و کسی برای خود حقوق تعیین نمی کند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود، با تاکید بر حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی که با کمترین ظرفیت در حال فعالیت بوده و در حال نابودی هستند، گفت: دفاتر کارخانجات مستقر در  البرز در پایتخت قرار دارد آلودگی کارخانجات به البرز می رسد و مالیات توسط تهران اخذ می شود.

وی تاکید کرد: مشکل اساسی کارخانجات تنها تسهیلات مالی نیست و باید مشکلات آنان را در حوزه های مختلف حل کنیم.

به گفته بهمنی در کشور با بحران آب مواجه هستیم و بعضا آب آلوده مصرف می کنیم، در حالی که ارزش افزوده آب سد طالقان در تهران اخذ و مصرف می شود که این قابل قبول نیست.

وی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه ایران باید جایگزین ترکیه در بازار صادرات روسیه شود، بیان کرد: شرایط صادراتی در البرز باید توسط کمیته های صادراتی تسهیل و از صادرات کالاهای نامرغوب به خارج از کشور جلوگیری شود.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید توجه ویژه به البرز داشته باشیم، افزود: زمانی که البرز جزء استان تهران بود شاهد بودم که حق کرج به درستی تخصیص نمی یافت.

بهمنی در پایان خاطرنشان کرد: باید شورا ها و کمیسیون ها را تقویت کرده و روند ارائه مجوز به واحدهای تولیدی را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی کاهش دهیم.


گزارش تصویری
جستجو