سرویس خبری: استان تهران, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۴:۰۸ | پرینت | چاپ
وضعیت نامشخص طرح شهرداری در بستر رودخانه جاجرود

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به اقدامات شهرداری لواسان در حریم رودخانه جاجرود گفت: این طرح از طرف شهرداری لواسان با محیط زیست استان تهران هماهنگ نشده بود.

به گزارش راوی نیوز، محمدهادی حیدرزاده گفت: طرح شهرداری لواسان در حریم رودخانه جاجرود در ابتدا ماهیتی کاملا گردشگری داشت و وقتی اداره محیط زیست استان تهران به این مساله ورود پیدا کرد، برخی شرایط ساماندهی را نیز به این طرح اضافه کرد.

وی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی در بستر رودخانه جاجرود باعث رونق و ساماندهی آن منطقه می‌شود، در عین حال گفت: باید الزامات زیست محیطی در این طرح رعایت شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: دستور قضایی توقف این طرح گرفته‌ایم و به شهرداری فرستاده‌ایم که متاسفانه شهرداری هنوز کار را متوقف نکرده است.

بیژن مقیمی، رییس اداره محیط زیست شمیرانات نیز در این باره به «ایسنا» گفت: سازمان محیط زیست به دلیل ورود به حریم رودخانه، برداشت شن و ماسه و دیوارکشی در حریم رودخانه از شهرداری شکایت کرده است و چهارم مهرماه امسال زمان رسیدگی به این پرونده است.

رییس اداره محیط زیست شمیرانات همچنین افزود: ساماندهی باید مشروط به حفظ حریم رودخانه باشد.

در حالی که پیش از این فرماندار شمیرانات گفته بود که  به دستور معاون عمرانی استانداری تهران، طرح ساماندهی رودخانه جاجرود تا زمان تهیه طرح مورد توافق آب منطقه‌ای شهرداری لواسان و محیط زیست متوقف شود، رییس اداره محیط زیست شمیرانات خبر می‌دهد که تشکیل این هیات سه نفره متشکل از نمایندگان آب منطقه‌ای محیط زیست و شهرداری لواسان منتفی شده است چراکه اداره آب به دلیل اجرا نشدن پاره‌ای از مقررات تفاهم‌نامه را لغو کرده است.

با منتفی شدن تشکیل این هیات باید منتظر ماند و دید که در چهارم مهر ماه پرونده طرح ساماندهی شهرداری در روخانه جاجرود چه فرجامی پیدا خواهد کرد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار