سرویس خبری: استان البرز, طالقان .
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۵:۲۰ | پرینت | چاپ
طالقانی‌ها صاحب بیمارستان می‌شوند؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: ساخت بیمارستان در طالقان در اولویت دانشگاه علوم پزشکی نیست.

به گزارش راوی نیوز، حمید درفشی اظهار کرد: از آغاز دولت یازدهم تا کنون اقدامات اساسی برای ارتقای زیرساخت‌های حوزه بهداشت و درمان استان انجام شده است.
وی ادامه داد: اضافه شدن ۷۵۰ تخت بیمارستانی تا پایان مرداد ماه امسال تنها بخشی از اقدامات صورت گرفته دراین زمینه است.
وی اضافه کرد: هرچند اقداماتی که تا کنون صورت گرفته بخش بزرگی از نیاز حوزه بهداشت و درمان استان را مرتفع کرده ولی هنوز شهرستان‌هایی در استان وجود دارند که فاقد بیمارستان به عنوان مهمترین مرکز بهداشتی و درمانی هستند.
وی افزود: طالقان و فردیس از جمله شهرستان‌هایی هستند که علی رغم جمعیتی که در خود جاید داده‌اند هنوز به بیمارستان مجهز نشده‌اند.
این مسئول توضیح داد: طبق قانون ساخت بیمارستان در شهرستان‌های کمتر از ۳۰ هزار نفر جمعیت در اولویت دولت قرار ندارد و جمعیت طالقان نیز هنوز به ۳۰ هزار نفر نرسیده است.
وی افزود:به جز این جمعیت طالقان در فصول سرد شناور و متغیر است که همین امر باعث می‌شود ساخت بیمارستان دراین شهرستان منطقی به نظر نرسد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز ابراز کرد: بر این اساس هنوزبرنامه‌ای برای ساخت بیمارستان در طالقان نداریم و ساخت یک درمانگاه پاسخگوی نیاز ساکنان این شهرستان خواهد بود.
وی در خصوص وضعیت شهرستان فردیس افزود: متاسفانه فردیس علی رغم جمعیت ۵۰۰ هزار نفری به یک تخت بیمارستانی مجهز نیست که این امر بسیار نگران کننده است.
درفشی در پایان به «ایسنا» گفت: باید با تعامل بین مسئولین هرچه زودتر امور مربوط به ساخت بیمارستانی که از چند سال پیش کلنگش زده شده انجام شود تا فردیسی‌ها هم صاحب بیمارستان شوند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار