سرویس خبری: استان تهران, پیشوا .
تاریخ انتشار: ۱۹ شهریور ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۷:۳۶ | پرینت | چاپ
FATF حقارتی بدتر از قانون کاپیتولاسیون است/ تشریح مصادیق بارز خودتحریمی در داخل کشور

امام جمعه پیشوا:
امام جمعه پیشوا گفت: FATF حقارتی بدتر از قانون کاپیتولاسیون است.

به گزارش راوی نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین رحمتی‌نیا در خطبه‌های نماز عبادی ـ سیاسی جمعه پیشوا که ظهر روز ۱۹ شهریور ۹۵ با حضور پرشور مردم خداجو در آستان امامزاده جعفر (ع) برگزار شد پس از توصیه همگان به تقوای الهی، سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) را به همه آزادگان جهان تسلیت گفت.

وی با بیان نمونه‌هایی از زندگی امام محمدباقر(ع) تکلیف دولتمردان و مردم را از زبان این امام معصوم در قبال اقتصاد مقاومتی مشخص کرد.

* تشریح مصادیق بارز خود تحریمی در داخل کشور

امام جمعه پیشوا با اشاره به چند حلقه از زنجیره خودتحریمی در داخل کشور، تبیین کرد: پیوستن ایران به قرارداد تبادل اطلاعات در مورد آموزش نظامی کودکان نمونه‌ بارزی از خودتحریمی در داخل کشور است. در این پروتکل تعریف کودک عبارت است از افراد زیر ۱۸ سال که در صورت پیوستن به این قرارداد، بهانه‌های زیادی به دست آمریکا برای تحریم ایران می‌افتد و باید برنامه آموزش دفاعی در مدارس حذف شود، سازمان بسیج دانش‌آموزی تعطیل شود، هرگونه شرکت دانش‌آموزان در بسیج محله و … ممنوع شود.

وی، پیوستن ایران به قرارداد مبارزه با پولشویی را دومین مؤلفه خود تحریمی داخلی دانست و اضافه کرد: ما متعهد شده‌‏ایم که هر شخص حقیقی و حقوقی که در قطعنامه‏‌های سازمان ملل، در لیست تحریم قرار دارد، در بانک‌های داخلی هم مورد تحریم قرار دهیم و اموال آنها را مسدود کنیم!

امام جمعه پیشوا عنوان کرد: این قرارداد در کشور در حال اجرا است و برخی بانک‏‌ها آشکارا این مؤسسات را تحریم کرده‌اند؛ تعدادی از سازمان‌های نظامی که جمعی از بهترین متخصصان و مدیران کشور در این مؤسسات هستند به لطف این توافق محرمانه، تحریم‏ داخلی شده و خواهند شد.

وی متذکر شد: نه تنها سپاه پاسداران، وزارت دفاع، وزارت اطلاعات و … در تحریم آمریکا و سازمان ملل باقی می‌‏مانند، بلکه در بانک‌های داخل هم تحریم می‏‌شوند و باید برای انجام امور بانکی این نهادها از آمریکایی‌‏ها «اجازه» بگیرند.

امام جمعه پیشوا یادآور شد: FATF حقارتی که بدتر از قانون کاپیتولاسیون است، فاجعه‌ای که دست پخت دستگاه دیپلماسی ما در پسابرجام است و از برجام خطرناک‏تر است. این قرارداد زمانی امضا شده که هیچ نهاد نظارتی بررسی نکرده و دولت هم اجازه نداده بود که نهادهای حکومتی در جریان این تعهد قرار بگیرند.

* خطر بزرگتر متوجه نیروهای دفاعی است

وی در تشریح سومین مورد خود تحریمی داخلی نیز گفت: اما خطر بزرگتر متوجه نیروهای دفاعی است و آن هم سخنی است که آن آقا زد و تبیین کرد: «آلمان و ژاپن پس از جنگ جهانی دوم نیروی نظامی‌شان را تعطیل کردند و همین باعث شد که منابع‌شان برای توسعه اقتصادی آزاد شود.» و بعد اظهار کرد: اکنون در ایران هم این راه باز شده است و کلید زودهنگام تبلیغات انتخاباتی را هم زد و گفت: من مطمئنم که دور دوم آقای … می‌تواند ما را به آنجا برساند.


گزارش تصویری
جستجو