سرویس خبری: استان البرز, طالقان .
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۲۰:۵۳ | پرینت | چاپ
مخالفت با ایجاد شهرک صنعتی طالقان/توسعه گردشگری اولویت دارد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز مطرح کرد:
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره به سیاست های کلان و کشوری درباره توسعه گردشگری در طالقان، گفت: با ایجاد شهرک یا ناحیه صنعتی در این شهرستان مخالفت شده است.

به گزارش راوی نیوز، جهانگیر شاهمرادی عصر چهارشنبه ۳۱ شهریور ۹۵ در جمع خبرنگاران، با تاکید بر لزوم استفاده از کالاهای داخلی، اظهار کرد: استفاده از این کالاها زمینه فعالیت بیشتر واحدهای صنعتی در کشور را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه توجه به این مهم علاوه بر کاهش وابستگی اقتصادی، حفظ سرمایه کشور را به دنبال دارد، افزود: با توجه به بازگشایی مدارس و خرید لوازم تحریر باید دانش آموزان و خانواده ها را به خرید کالاهای ایرانی تشویق کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با تاکید بر اینکه باید آموزش لازم برای خرید اجناس ایرانی ارائه شود، گفت: امروز صنعت کشور توانسته نیازهای داخلی را پوشش دهد.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی یک واحد تولیدی مشکل بزرگی برای صنعت محسوب نمی شود، گفت: صحنه تولید رقابتی است و صاحبان صنایع باید با توجه به کیفیت، قیمت، نیاز بازار، صادرات و تکنولوژی روز در بازار ماندگار باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با تاکید بر اینکه صنایعی که تولیدی بیش از نیاز بازار دارند باید به سمت صادرات پیش روند، چراکه در غیر این صورت دچار بحران می شوند، گفت: امروز برای هر صنعتی مجوز صادر نمی شود و به گزینه های مختلف از جمله اقتصاد و صادرات، محیط زیست، تکنولوژی، کم آب بر بودن توجه می شود.

وی بالا بودن سود بانکی را یکی از مشکلات واحدهای صنعتی عنوان کرد و افزود: در برابر هریک از مشکلات واحدهای صنعتی با راهکار متفاوتی از جمله تغییر خط تولید، تغییر ماشین آلات و بازپس گیری زمین های خریداری شده غیرفعال وارد می شویم.

شاهمرادی خاطرنشان کرد: ۲ هزار و ۴۵۶ قرارداد دولتی در شهرک های صنعتی استان البرز از جمله اشتهارد، نظرآباد و کوثر منعقد شده که از این تعداد هزار و ۲۱ واحد، پروانه بهره برداری اخذ کرده و فعال هستند و هزار و ۱۷۰ واحد نیز در مرحله طرح قرار دارند که هنوز به بهره برداری نرسیده اند.

وی دلیل غیرفعال بودن برخی واحدهای صنعتی را نبود نقدینگی العام کرد و گفت: تسهیلات به واحدهایی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد تعلق می گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی البرز تاکید کرد: در همین راستا در سال گذشته ۳۲ قرارداد فسخ و ۱۴ هکتار زمین خلع ید و بازپس گرفته شدند.

وی در خصوص ایجاد شهرک صنعتی طالقان بیان کرد: ما به عنوان متولی معتقدیم وجود صنعت پاک با توجه به شرایط منطقه در هر جایی بلامانع است اما سیاست های کلان و کشوری توسعه بحث گردشگری را برای این منطقه مورد تاکید قرار داده و با ایجاد شهرک یا ناحیه صنعتی در آنجا مخالفت شده است.

شاهمرادی اضافه کرد: تاکنون نتوانستیم مجوزهای لازم را برای استقرار شهرک صنعتی در این منطقه کسب کنیم اما پس از اخذ مجوز در نظر داریم صنایع هایتک را در آنجا مستقر کنیم.

وی در خصوص احداث شهرک های صنعتی جدید یا توسعه شهرک های موجود، به «مهر» گفت: عملیات اجرایی شهرک صنعتی اشتهارد ۲ در سال جاری آغاز می شود و توسعه شهرک صنعتی اشتهارد و ناحیه صنعتی کوثر نیز در دستور کار قرار دارد.


گزارش تصویری
جستجو