سرویس خبری: استان تهران, فیروزکوه .
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۶:۲۷ | پرینت | چاپ
اجرای طرح «بصیرت عاشورایی» در فیروزکوه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه با بیان اینکه طرح بصیرت عاشورایی در امام‌زاده اسماعیل (ع) این شهر اجرا می‌شود، گفت: خیمه‌های معرفت در فیروزکوه برپا شده است.
به گزارش راوی نیوز،حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عطاءالله اسفندیار در مورد برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه در ماه محرم اظهار داشت: محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر و ماه عزای سرور و سالار شهیدان، امام حسین (ع) است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: عاشورا، مکتب عشق و ایثار، ایمان، تقوای الهی و بندگی است و از مهم‌ترین ویژگی آن، باید به استکبارستیزی اشاره کرد.

اسفندیار با تأکید بر اینکه هر ساله در ماه محرم طرح بصیرت عاشورایی اجرا می‌شود و در این راستا مبلغان دینی به سراسر استان تهران معرفی می‌شوند، اضافه کرد: امسال دو مبلغ دینی در امام‌زاده اسماعیل (ع) فیروزکوه در این مسیر رسالت خود را انجام می‌دهند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه با اشاره به اینکه هر شب در ایام ماه محرم سخنرانی و مداحی داریم، تصریح کرد: در روزهای ماه محرم، برنامه‌ای با عنوان خیمه‌های معرفت داریم که مبلغان در خیمه‌های معرفت به موضوعات و مسائل دینی مردم پاسخ می‌دهند.

اسفندیار با بیان اینکه امام‌زاده اسماعیل (ع) در فیروزکوه در ماه عزای امام حسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت سیاه‌پوش می‌شود، افزود: مبالغی که از خیرات و نذور مردم جمع می‌شود، در ماه‌های محرم و صفر در اختیار هیأت‌های مذهبی قرار می‌گیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان فیروزکوه اظهار کرد: شور حسینی هر ساله در فیروزکوه پرشورتر دیده می‌شود و این امر می‌طلبد تا توجه بیشتری به عزاداری‌های حسینی شود.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار