سرویس خبری: استان تهران, فیروزکوه .
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۲:۳۷ | پرینت | چاپ
واحدهای تولیدی سیمان تولید کنند و کاری به حمل نداشته باشند/ برخی شیطنت‌ها در حوزه حمل خنثی شد/ رانندگان سیمان هم می‌خواهند حامل باشند و هم فروشنده!

فرماندار فیروزکوه:
فرماندار شهرستان فیروزکوه با اشاره به مشکلات حمل سیمان در این شهرستان گفت: واحدهای تولیدی سیمان تولید کنند و کاری به حمل نداشته باشند؛ رانندگان سیمان هم می‌خواهند حامل باشند و هم فروشنده.

به گزارش راوی نیوز، نورالله طاهری در ارتباط با مشکلاتی که در حوزه حمل و نقل بار در شهرستان فیروزکوه وجود دارد، اظهار داشت: در بحث پایانه حمل‌ونقل بیشتر دنبال حاکمیت قانون هستیم؛ اما در هر کدام از طرفین این مجموعه وقتی ورود پیدا می‌کنیم، می‌بینیم دنبال یکسری منافع شخصی هستند.

وی تصریح کرد: در واحدهای تولید سیمان و در انجمن واحدهای حمل و نقل آثاری متفاوت در این حوزه دیده می‌شود؛ رئیس صنف و راننده‌ها نیز موارد متفاوتی را بیان می‌کنند که همه این‌ها هر کدامشان منطقی فکر نمی‌کنند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه افزود: جلسات متعددی گذاشته شده و مسؤولیت ما هم نظارت است و تنها کسی که باید پاسخ همه سؤالات موجود در این حوزه را بدهد، پایانه حمل‌ونقل استان تهران است که از مسؤولان آن خواستیم و حرکت بر مدار قانونی را مورد تأکید قرار دادیم.

طاهری بیان کرد: هر پایانه حمل‌ونقلی بر مدار قانون باید حرکت کند و غیر از آن را نمی‌پذیریم و مسؤولان هم قبول کردند و بیشترین مشکلی که مدتی پیش به وجود آمد، این بود که به هر حال بعضی از راننده‌های ما هم می‌خواهند سیمان حمل و هم سیمان فروشی کنند؛ یعنی می‌خواهند دوطرفه سود داشته باشند.

وی تصریح کرد: شاه‌کلید اصلی اینجاست که رانندگان می‌خواهند خودشان پورسانتی را برای سیمان بگیرند؛ برخی رانندگان می‌خواهند سیمان را با تخفیف بگیرند و خودشان بفروشند؛ یعنی از این کار می‌خواهند سود ببرند و این چندان خوب نیست.

فرماندار شهرستان فیروزکوه افزود: با خریداران سیمان ارتباط تلفنی برقرار شد؛ در حالی که وظیفه‌ای هم نداشتیم راجع به خریداران وارد عمل شویم؛ واحدهای تولید سیمان و پایانه نیز در جلساتی حضور یافتند و بنا شد که بر اساس چارچوب قانونی که حمل‌ونقل استان تهران تعریف می‌کند، حرکت شود.

طاهری بیان کرد: حضور نماینده حمل و نقل استان تهران در شهرستان فیروزکوه باید دائمی شود و بنا شد نماینده پایانه کار را در دست بگیرد؛ ضمن اینکه خریداران سیمان به هر قیمت و هر زمانی که دارند به توافق می‌رسند، آن زمان و قیمت را به پایانه اعلام کنند.

وی تصریح کرد: با خریداران بر همین اساس یعنی مبلغی که برای خرید سیمان یا کرایه حمل مشخص شده است و نه بالا و پایین‌تر از آن برخورد شود؛ چون مبلغ برای ما ملاک است و وقتی توافق کردند، باید بر اساس توافق عمل کنند.

فرماندار شهرستان فیروزکوه گفت: پایانه موظف است رانندگان را مجاب کند که بار را حمل کنند و آن طرف هم در خود مجموعه واحدهای تولید سیمان،‌ کارهایی در رابطه با حمل‌ونقل و ورود نابجایی که داشتند، از میان برداشته شود.

طاهری بیان کرد: واحدهای تولیدی باید سیمان را تولید کنند و نباید کاری داشته باشید به اینکه سیمان را چه کسی حمل می‌کند و از کجا می‌آید و بین این زنجیره هماهنگی باید به وجود بیاید.

وی تصریح کرد: راجع به موضوع حمل و نقل سیمان و تجمع‌هایی که در فیروزکوه صورت گرفت، حدود هشت نفری داشتیم که شیطنت می‌کردند و مجبور شدیم کارت هوشمند سوختشان را لغو کنیم و برخورد قضایی هم با توصیه‌ای که دادستان داشت، انجام نشد.

فرماندار شهرستان فیروزکوه به «فارس» گفت: البته با کاری که در وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود و بناست که راهداری‌ها به حمل‌ونقل تحویل شوند، مشکل تا حدودی برطرف می‌شود و در این مدت هم بنا شد تا نماینده دائمی در شهرستان فیروزکوه حضور داشته باشد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار