سرویس خبری: استان تهران, قدس .
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۸:۱۵ | پرینت | چاپ
تبدیل نقاط گودبرداری شده در شهرقدس به فضای سبز اجتناب ناپذیر است

عضو شورای اسلامی شهر قدس گفت: برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار، تبدیلِ نقاط گود برداری شده در شهر قدس به فضای سبز، ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می شود.

به گزارش راوی نیوز، خدابخش محمد زاده پودینه با اشاره به نقش حائز اهمیت فضای سبز شهری در حصول طراوت و شادابی هر چه بیشتر و زیبا سازی بصری سیمای شهری اظهار داشت: به طور طبیعی اقتضائات و ضروریات احصا شده در شهر قدس ایجاب می کند تا به صورتی ویژه، پروژه های توسعه فضای سبز شهری در این منطقه اجرایی و عملیاتی شود.

عضو شورای اسلامی شهر قدس عنوان کرد: یکی از دغدغه های اساسی ما در این ارتباط به مناطق و محدوده های گود برداری شده در این شهر معطوف می شود که در صورت عدم تبدیل آن به فضای سبز، ایجاد کانون های انتشار گرد و غبار در این نقاط دور از ذهن نخواهد بود.

وی افزود:یکی دیگر از محدودیت های مدیریت شهری برای اجرای طرح های توسعه فضای سبز به کمبودها و کاستی های مرتبط با بستر و اراضی مورد نیازِ اجرایِ چنین پروژه هایی گره خورده است.

پودینه عنوان کرد:با عنایت به این موضوع که بخش قابل توجهی از اراضی شهر قدس تحت تملک اداره اوقاف است، همیاری و مساعدت این مجموعه(اوقاف) برای واگذاری اراضی مورد اشاره با هدف تبدیل آن به فضای سبز نقش موثری در تحقق اهداف از پیش تعیین شده در این خصوص ایفا خواهد کرد.

عضو شورای اسلامی شهر قدس گفت:منظور ما از واگذاری، تفویض و اختیار مالکیت یا تملک به مدیریت شهری نیست و این آمادگی وجود دارد تا با لحاظ کردن ملاحظات لازم برای منع خرید و فروش و همچنین حفظ تملک اراضیِ اوقاف، تدابیر و تمهیدات لازم پیش بینی شود.

وی افزود: با اجاره اراضی وقفیِ فاقد کاربری مسکونی از سوی مدیریت شهری و پیاده سازی طرح های توسعه فضای سبز، به توفیقات شایسته ای در حصول زیبا سازی هر چه بیشتر این منطقه و حفظ و ارتقای سلامت زیست محیطی نائل خواهیم شد.

پودینه به «مهر» یادآور شد: یکی دیگر از دستورکارهای شورای شهر برای ارتقای کیفی زیبا سازی شهر به تأمین روشنایی لازم برای معابر پر تردد همچون بلوار ۴۵ متری متمرکز شده که خوشبختانه در این عرصه نیز اقدامات موثر و سازنده ای عملیاتی و در آینده نیز به فراخور ضرورت و نیاز سنجی که برآورد می شود، شاهد استمرار چنین طرح هایی خواهیم بود.


گزارش تصویری
جستجو