سرویس خبری: استان تهران, قدس .
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۸:۱۶ | پرینت | چاپ
شهرداری قدس با ۵۰۰ نیروی مازاد مواجه است

عضو شورای اسلامی شهر قدس گفت: شهرداری قدس با ۵۰۰ نیروی مازاد مواجه بوده که جذب نیروهای اشاره شده(مازاد)در دوره های پیشین انجام پذیرفته است.

به گزارش راوی نیوز، خدابخش محمد زاده پودینه با اشاره به نقش بسیار تعیین کننده بودجه و اعتبارات و نقدینگی در پیشبرد اهداف از پیش تعیین شده  شهرداری ها اظهار داشت: به طور طبیعی شهرداری قدس نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر آنچه بنیه مالی مدیریت شهری در عرصه مالی و اعتباراتی تقویت شود، به همان میزان شاهد ارتقای کمی و کیفی خدمات در حوزه شهری خواهیم بود.

عضو شورای اسلامی شهر قدس در خصوص میزان هزینه کرد ماهیانه شهرداری قدس عنوان کرد:بر اساس برآوردها و ارزیابی های انجام شده، هزینه شهرداری این منطقه در هرماه، سه میلیارد تومان برآورد می شود.

وی افزود:هزینه کرد و بودجه شهرداری در دو بخش عمرانی و جاری تعریف می شود که بخش عمرانی آن صرف پروژه ها، زیرساخت ها و خدمات شهری و عمرانی می شود و هزینه هایی همچون حقوق کارمندان، سوخت، انرژی و…نیز مشمول امور جاری خواهد شد.

محمد زاده پودینه در خصوص میزان مازاد نیرو در شهرداری قدس عنوان کرد:قریب به هزار و ۲۰۰ نفر در شهرداری قدس مشغول به فعالیت هستند که بر اساس نمودار سازمانی، این رقم حدود ۷۰۰ نفر تعریف شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قدس گفت:در حال حاضر، شهرداری قدس با۵۰۰  نیروی مازاد مواجه بوده که جذب نیروهای اشاره شده(مازاد) در دوره های پیشین انجام پذیرفته است.

وی افزود:در دوره چهارم شورای اسلامی شهر قدس هیچ نیرویی جذب نشده، زیرا نیاز و ضرورتی در این خصوص احساس نمی شود و در شرایط فعلی جذب بیشتر نیرو باعث افزایش هزینه های جاری شهرداری خواهد شد و به همین خاطر نیازهای مرتبط با حوزه انسانی از نیروهای فعالِ فعلی در مدیریت شهری قدس و سازمان های تابعه آن تأمین می شود.

پودینه به «مهر» یادآور شد: عزم ما بر این امر استوار است تا از هزینه های شهرداری کاسته شود، زیرا قائل به این اصل هستیم که یکی از راهکارهای حصول سیاست های اقتصاد مقاومتیِ مورد تأکید رهبر معظم انقلاب را باید در کاهش هزینه های غیر ضروری و بهره وری حداکثری جستجو کرد و در این راستا مجموعه شورای اسلامی شهر قدس با همکاری عوامل شهرداری از هیچ اقدام سازنده و موثری در این خصوص دریغ نخواهد کرد.


گزارش تصویری
جستجو