سرویس خبری: استان تهران, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۹:۴۷ | پرینت | چاپ
شهرستان شمیرانات منطقه محروم است

فرماندار شمیرانات:
فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه زیرساخت های موجود جوابگوی نیازخیل عظیم گردشگر به این منطقه نیست از این رو شمیرانات منطقه ای محروم است.

به گزارش راوی نیوز، عزت الله خانمحمدی در حاشیه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریهای در مصلای بزرگ تهران افزود: خیلی ها تصور می کنند که شهرستان شمیرانات منطقه ای برخوردار از امکانات بالا است.
وی گفت: با سکونت بیش از سی سال و مسئولیت ۱۲ ساله به عنوان نماینده دولت در این منطقه با مستندات اعلام می کنم شهرستان شمیرانات با جمعیتی معادل یک استان با ظرفیت گردشگری معادل ۲ استان مشکلات زیادی دارد.
خانمحمدی گفت: در سال ۹۳ بیش از سه میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و سال ۹۴ افزون بر چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از این منطقه بازدید کردند.
وی با بیان اینکه در تعطیلات ۱۵ روز عید نوروز سال ۹۵ بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از این منطقه دیدار کردند، افزود: منطقه با این ظرفیت عظیم گردشگری مشکلات خاص خودش را نیز دارد.
فرماندار شمیرانات با تاکید بر اینکه این منطقه در حکم ریه تنفسی شهر تهران است، گفت: مقامات کشوردر چشم انداز توسعه باید نگاه ویژه ای به این منطقه داشته باشند.
وی اظهارداشت: رسانه ها نیز با توجه ویژه مشکلات این شهرستان را با مستندات پوشش دهند.
وی به نشست شورای برنامه ریزی استان تهران درسال ۹۴ در شهرستان شمیرانات اشاره کرد و گفت: با ارائه آمار و ارقام و نمودارهایی (پاور پونت) اعلام کردم که شمیرانات منطقه محرومی است.
خانمحمدی با اشاره به اینکه برای این ادعا دلایل کافی وجود دارد، گفت:امکانات موجود برای زیرساخت های و جمعیت ساکن این منطقه پیش بینی شده در حالیکه حضور جمعیت گردشگر در این منطقه نیاز به افزایش ظرفیت ها و امکانات موجود در این شهرستان را می طلبد.
وی در خصوص نمایشگاه مطبوعات نیز گفت: برگزاری این نمایشگاه فرصتی است تا با نگاه خوب جایگاه اطلاع رسانی و خبررسانی باز تبین شود.
وی با اشاره به اینکه پنجره همیشه مفتوح رسانه ها به مانند انفجار اطلاعات است، گفت: باید با نگاهی دوسویه رسانه ها مردم و کارگزاران را به همدیگر ارتباط دهند.
خانمحمدی با تاکید بر اینکه دانستن حق مردم است، افزود: دانایی محوری رویکرد اجتناب ناپذیر یک نظام فرهیخته و بالنده است
وی با اشاره به اینکه رسانه ها محور ارتباطی بین کارگزاران و مردم هستند اظهار کرد: در این ارتباط انتظار دوسویه از رسانه ها وجود دارد از سویی به عنوان ناقل عملکردها و اقدامات دستگاه های اجرایی دولت و از سویی نشاندهنده دغدغه ها و مشکلات مردم به مسئولان باشند.
فرماندار شمیرانات به «ایرنا» تصریح کرد: ازرسانه ها و خبرگزاری ها به ویژه از ایرنا به عنوان یکی از رسانه های فعال کشور این تقاضا را داریم که با تنوع خبری، برخط (آنلاین) پویا و همیشه فعال منطقه شمیرانات محروم را بیشتر زیر پوشش خبری خود قرار دهند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار