سرویس خبری: استان تهران, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۷:۲۴ | پرینت | چاپ
جاده عبوری جدید جایگزین جاده رانشی دهستان لواسان بزرگ می شود

فرماندار شهرستان شمیرانات:
فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه ساماندهی جاده رانشی بخش لواسانات در این شهرستان دغدغه مردم دهستان لواسان بزرگ است، گفت: با احداث جاده جدید در این محدوده، دغدغه مردم رفع می شود.

به گزارش راوی نیوز، عزت الله خانمحمدی خاطر نشان کرد: هرساله عملیات ترمیم جاده رانشی بخش لواسانات در این شهرستان به عنوان راهکار موقتی انجام می شود.
وی گفت: ازسال گذشته ساماندهی نهایی این محور با احداث جاده جدید در دستور کارفرمانداری قرار گرفته و مقرر شد که اداره کل راه و شهرسازی استان مطالعه ای انجام داده و طرح ساماندهی با احداث جاده جدید را ارائه کند.
خانمحمدی با اشاره به حضور معاون توسعه روستایی وزیر راه و شهرسازی در منطقه و بازدید از مسیر جاده گفت: پس از انجام مطالعات در سال جاری برآورد اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریالی برای احداث جاده جدید انجام و مقرر شد با اصلاح مسیر و کاهش این هزینه به نصف، طرح احداث جاده جدید اجرا شود.
خانمحمدی با بیان اینکه هفته گذشته نیز معاون عمرانی استاندار تهران و پنج مدیر کل در این منطقه حضور یافتند افزود: ادارات کل محیط زیست، منابع طبیعی و آب منطقه ای دغدغه هایی در خصوص احداث این جاده داشتند که نظر آنان تامین و جاده احداث می شود.
وی افزود: راه و شهرسازی هزینه آسفالت کشی این جاده را تامین و هزینه زیرسازی جاده از محل کمک های خیرین تامین می شود.
فرماندار شهرستان شمیرانات با بیان اینکه عملیات احداث جاده جدید بزودی آغاز می شود تاکید کرد: برای سال جاری نیز همانند گذشته آسفالت روکش جاده از محل رانشی به سمت روستاهای لواسان بزرگ و روستای ایرا در۲محور بطول بیست کیلومتر انجام می شود.
وی با اشاره به جاده ارتباطی دهستان لواسان بزرگ به شهر لواسان موسوم به جاده جنگلی در بخش لواسانات نیز خاطر نشان کرد: مطالعات احداث جاده جایگزین جاده جنگلی نیز به اتمام رسیده و گزینه مورد توافق فرمانداری شمیرانات، راه و شهرسازی، آب منطقه ای، محیط زیست و منابع طبیعی با هماهنگی معاونت عمرانی استانداری انتخاب و کار اجرایی آن آغاز می شود.
وی به «ایرنا» گفت: با احداث این جاده آرزوی دیرینه مردم دهستان لواسان بزرگ برآورده و راه ارتباطی این دهستان به شهر لواسان محقق خواهد شد.
جاده رانشی روستاهای دهستان لواسان بزرگ در بخش لواسانات را به جاده جاجرود متصل و یک جاده جنگلی این دهستان را به شهر لواسان وصل می کند.
منطقه لواسان بزرگ یا همان دهستان لواسان بزرگ یکی از مناطق ییلاقی، کوهستانی و خوش آب و هوای بخش لواسانات شهرستان شمیرانات استان تهران است که در دامنه سرسبز رشته‌ کوه البرز و ۳۳ کیلومتری جنوب‌غربی قله دماوند قرار دارد.
لواسان بزرگ در بخشی به نام بخش لواسانات قرار دارد که این بخش شامل ۲ دهستان لواسان بزرگ و لواسان کوچک و شهر لواسان است، در کنار شهر تجریش و رودبارقصران شهرستان شمیرانات را تشکیل می‌ دهند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار