سرویس خبری: استان تهران, قدس .
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۴:۴۰ | پرینت | چاپ
کارگاه آموزشی تربیت‌ مربی عفاف و حجاب در شهرقدس برگزار شد

کارگاه آموزشی تربیت مربی عفاف و حجاب با عنوان طلایه‌داران عفاف به مناسبت هفته وحدت در شهر قدس برگزار شد.

به گزارش راوی نیوز، همایش طلایه‌داران عفاف و کارگاه آموزش حجاب و عفاف  به همّت سازمان فرهنگی -ورزشی شهرداری قدس و با همراهی حوزه علمیه خواهران شهرقدس، حوزه‌های بسیج خواهران، مربیان قرآنی و دانشجویان امروز در محل سالن باقرالعلوم (ع) این شهرستان برگزار شد.
در این مراسم که با حضور تعداد بالایی از بانوان برگزار شد، پژوهشگران و محققان مؤسسه خیبرتوضیحاتی پیرامون عفاف و حجاب، آسیب‌ها و راهکارها، نقش حجاب در حفظ جایگاه و کرامت زن، بررسی شخصیت‌های الگوساز جبهه معارض برای کودکان و نوجوانان در حوزه عفاف و حجاب، بررسی مدل‌های پوشش ایرانی- اسلامی و آزادی یا اجبار حجاب برای عموم شرکت‌کنندگان بیان کردند.
محمدی مروج دینی و مذهبی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: برگزاری این دوره از کارگاه‌های آموزشی توسط سازمان فرهنگی- ورزشی شهرداری قدس در سالن باقرالعلوم (ع) بسیار ارزشمند است؛ چرا که داشته های بسیار ارزنده‌ای را از این مجال برداشت کردیم.
وی عنوان کرد: امروز با وجود هجمه‌های متعدد فرهنگی و اجتماعی که به صورت مداوم دشمنان برای جوانان ایجاد می‌کنند اینگونه تحرکات می‌تواند نقش پیشگیرانه ایفا کند؛ زیرا آموزش و آگاهی‌بخشی تأثیر بسزایی در کاهش آسیب‌ها داشته و حرکت در این عرصه می‌تواند زیرساخت‌های خوبی را فراهم کند.
وی با اشاره به اهداف برگزاری همایش تصریح کرد: حرکت مطلوب و علمی در راستای ترویج عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه از مهمترین اهداف در برگزاری این همایش بود که شرکت‌کنندگان بتوانند با  پیگیری جدی آن را در سطح محلات، مساجد، دانشگاه و… به خوبی ترویج دهند.
محمدی در پایان به «تسنیم» خاطرنشان کرد: تعدد کلاس‌های آموزشی و تنوع در این برنامه‌ها یکی از مهمترین محسنات این دوره از کارگاه‌ آموزشی بوده که مجال حضور در آن بسیاری از بانوان شهرستان فراهم شد که به طور حتم می‌تواند قدم مؤثری در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب داشته باشد
.


گزارش تصویری
جستجو