سرویس خبری: استان تهران, بهارستان .
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۳:۱۰ | پرینت | چاپ
ظرفیتهای بهداشت و درمان شهرستان بهارستان تا دو سال آینده ارتقا می یابد

سلیمان پور در همایش خیرین سلامت:
فرماندار بهارستان گفت: ظرفیتهای بهداشت، درمان و سلامت شهرستان بهارستان در دو سال آینده ارتقا می یابد.

به گزارش راوی نیوز، بیژن سلیمان پور در همایش مجمع خیرین سلامت شهرستان با اشاره به مشکلات فراوان شهرستان در حوزه های زیرساختی افزود: جمعیتی بالغ بر ۶۰۰هزار نفر در مساحت ۶۲کیلومتر مربع زندگی می کنند که به علت شتاب در افزایش جمعیت در سی سال گذشته از بسیاری از امکانات محروم هستند.

وی ادامه داد: شهرستان بهارستان در بخش بهداشت، درمان و سلامت از کمترین سرانه ها برخوردار است، به طوری که برای این جمعیت حتی یک تخت بیمارستانی وجود ندارد.
فرماندار بهارستان اضافه کرد: در این شهرستان ۶ هزار نفر معلول هستند و  همچنین ۳۰۰ خانواده دارای ۳ معلول هستند که از کمترین امکانات برخوردارند.
سلیمان پور با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط دولت یازدهم در حوزه بهداشت و درمان گفت: دولت با اجرای طرح تحول سلامت و بیمه سلامت که ۲۰ میلیون نفر  تحت پوشش آن قرار گرفتند، کار بزرگی را انجام داد که رضایت مقام معظم رهبری را در پی داشت.
فرماندار بهارستان با بیان اینکه در این شهرستان هم  اقدامات خوبی در حوزه پزشکی و درمانی در حال انجام است گفت: بیمارستان امام حسین (ع) در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد. در کنار بیمارستان نیز زایشگاه و مرکز توبد شهرستان در حال احداث است.
وی ادامه داد: مرکز سرطان شناسی در طبقه دوم زایشگاه دایر خواهد شد که مجوزهای لازم در این خصوص اخذ شده است. همچنین کلینیک تخصصی که در هفته دولت کلنگ زنی شد ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم تا سال آینده به بهره برداری برسد.
سلیمان پور با بیان اینکه تا دو سال آینده سرانه بهداشتی و درمانی بهارستان به صورت چشمگیری ارتقا می یابد  اظهار داشت: برای احداث مرکز تخصصی درمانی نسیم شهر در مرحله تامین زمین هستیم و این مراکز ار اعتبارات وزارت بهداشت خواهد بود که امیدوراریم با راه اندازی این مراکز تا دو سال آینده به ظرفیت بهداشت، درمان و سلامت اضافه شود.


گزارش تصویری
جستجو