سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۲:۱۸ | پرینت | چاپ
تشکل های مردمی مؤثرترین نهاد برای پیشبرد معارف اسلامی است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران:
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: شبکه ها و تشکلهای مردمی امروز مؤثرترین نهاد برای پیشبرد معارف و اهداف اسلامی در کشور است.

به گزارش راوی نیوز، حجت الاسلام و المسلمین نصیر نیک نژاد  پیش از ظهر سه شنبه در آیین افتتاح سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ملارد افزود: فعالیتهای فرهنگی مذهبی و دینی مردم جزء بندهای اولیه این نهاد است.

وی اظهارداشت : مأموریت اصلی این سازمان، تبلیغ اسلام، معروفها و نهی از زشتیها و منکرات است و پیامبر اسلام نیز برای همین مبعوث شد.
نیک نژاد تاکید کرد: در دهه اول محرم این تشکلهای اسلامی بسیار خوب می درخشند وبرای اشاعه فرهنگ شهادت، پاسداشت نهضت حسینی از جان و دل و ثروت بدون چشم داشت هزینه می کنند.
وی بیان اینکه در شهرستان ملارد بیش از پانصد هیات مذهبی و هفتاد حسینیه و چندین کانونهای قرآنی فعالیت می کنند،اظهارداشت: این نهاد های مذهبی جوشیده از متن مردم هستند که در تاسوعا و عاشورای حسینی چهره دینداری و عشق به ولایت را به نمایش می گذارند.
وی افزود:هیچ دستگاه و نهادی در این جوشش مردمی نقشی ندارند بلکه خود مردم و هیاتها چنین اتفاق عظیم فرهنگی را رقم می زنند.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران بیان داشت: این مشارکت بی نظیر مردم در قالب هیاتهای مذهبی، پیامد ارزشمندی را در امنیت، اقتدار نظام دارد و تمام توطئه ها و دسیسه های دشمنان اسلام را خنثی می کند.
نیک نژاد مهمترین وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی نظارت بر عملکرد هیاتها و تشکلهای مذهبی مردم و مقابله با هرگونه انحرافات دانست و گفت: میلیاردها تومان در دهه اول محرم عاشقان حسینی در قالب نذورات هزینه می کنند وبرای تحقق منویات اسلام و با عشق و علاقه این کار را انجام میدهند
وی افزود:با توجه به تحریمهای ظالمانه طی ۳۷ سال گذشته دشمنان جمهوری اسلامی مردم را تحت فشار قرار داده اند ، اما مردم ولایتمدار سال به سال هزینه و نذورات را با شکوهتر و خالصانه انجام میدهند وتحریم اقتصاد هیچ تأثیری در این جوشش مردم ندارد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران اظهارداشت: متأسفانه شهرستانهای غرب استان تهران یکی از نقاط آسیب پذیر به دلیل رشد جمعیت است.
نیک نژاد تاکید: لازم است همه دستگاه ها در انجام مأموریت دینی مذهبی و مقابله با انحرافات دینی و آسیبهای اجتماعی با سازمان تبلیغات اسلامی و سایر نهاد های فرهنگی همکاری بیشتری را داشته باشند.
وی گفت :اگراین آسیبها را جدی نگیریم این جریانات تبدیل به آسیبهای دینی ، فرهنگی ، سیاسی و اعتقادی خواهند شد.
امام جمعه شهرستان ملارد نیز در این مراسم گفت: استقرار ادارات در ملارد که ۶ سال پیش به شهرستان ارتقا پیدا کرده، یک امر ضروری است.
حجت الاسلام و المسلمین ‘ سید حسین حسینی نوری’ افزود: متأسفانه در گذشته دراین امرکوتاهی شده اما با وجود مشکلات اقتصادی که دولت تدبیر و امید با آن مواجه است ، این اقدام بیانگر نگاه ویژه به نیازهای مناطق محروم است.
‘ بهمن خطیبی ‘ فرماندار ملارد نیز در این آیین گفت:استقرار سازمان تبلیغات اسلامی برای ساماندهی هیاتهای اسلامی یک کار بسیار با اهمیت توصیف کرد.
وی افزود:ربا توجه به تعداد زیادهیاتهای مذهبی و حسینیه ها، لازم بود سازمان تبلیغات اسلامی در این شهرستان آغاز به کار کند که خوشبختانه با همت و پیگیری امام جمعه محترم و شورای اسلامی شهر و شهرداری ملارد راه اندازی شد.
وی به «ایرنا» اظهارداشت: از این پس فعالیتهای هیاتهای مذهبی و حسینیه ها زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی ساماندهی و از انحرافات مذهبی جلوگیری خواهد شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین ‘ ناصر حیدری ‘ به عنوان اولین سرپرست اداره تبلیغات اسلامی معرفی شد.


گزارش تصویری
جستجو