سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۸:۱۹ | پرینت | چاپ
می خواهیم به شهرستان های تهران هویت ببخشیم

استاندار تهران:
استاندار تهران اعلام کرد: یکی از اهداف استانداری و دولت یازدهم، هویت بخشی به شهرستان های تابعه این استان است.

به گزارش راوی نیوز، سیدحسین هاشمی روز پنجشنبه ۲ دی ۹۵ در همایش تدوین سیاست ها و دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای اقتصاد مقاومتی در سالن اجتماعات شهید تهامی آموزش و پرورش شهرستان ملارد، اظهار کرد: شهرهای تابعه در زیر سایه شهر تهران از امکانات زیرساختی محروم هستند و تلاش ما تغییر این رویه است.

وی تاکید کرد: با وجود مشکلات زیاد، دولت توجه ویژه ای به مناطق محروم بخصوص شهرهای استان تهران داشته و نمونه این توجه نیز در افزایش بودجه شهرستان ملارد نمایان است.
به گفته هاشمی، در سه سال اخیر بودجه این شهرستان از هشت میلیارد تومان به حدود ۵۰ میلیارد تومان افزایش یافته که نشانه تلاش دولت با وجود محدودیت های منابع مالی برای رفع مشکلات مردم این شهرستان است.
استاندار تهران گفت: از محل اعتبارات ارزش افزوده و جرائم راهنمایی و رانندگی حدود ۶۵ میلیارد تومان برای توسعه روستاها و ۲۰ میلیارد تومان هم برای توسعه شهرهای شهرستان ملارد اعتبار اختصاص داده ایم که این رقم ها غیر از اعتبارات ملی است.
هاشمی با بیان اینکه دولت برای شاخص هایی از قبیل تامین آب شرب مردم و ارتقای کیفیت آن اهمیت ویژه ای قایل است، گفت: در این راستا اقدامات خوبی انجام شد و اکنون همه شهرستان های استان از آب شرب با کیفیت بهره مند هستند.
وی افزود: با اینکه قبلا ۵۰ میلیون متر مکعب کمبود آب داشتیم اما با برنامه ریزی های انجام شده این مشکل را رفع کرده ایم.
وی با اشاره به تخصیص اعتبارات برای ساماندهی فاضلاب های رها شده در شهرهای استان تهران از سوی دولت یازدهم، افزود: با تخصیص اعتبارات ویژه در این رابطه، هم برای تامین آب کشاورزی و هم آب مورد نیاز صنایع به ساماندهی فاضلاب های شهری پرداختیم.
به گفته هاشمی دولت در سه سال اخیر با اولویت بندی پروژه های مصوب و نیمه تمام در دولت قبل، نسبت به تکمیل پروژه هایی که ۸۰ درصد پیشرفت داشتند، اقدام کرده و در همین راستا تامین زیرساخت های درمانی، راه ها و مترو برای شهرهای حاشیه ای در سفرهای رئیس جمهوری به تصویب رسیده است.
وی تاکید کرد: همه مصوبات دارای اعتبار تخصیص یافته هستند و تلاش می کنیم تا پایان سال ۹۶ پروژه ها را به بهره برداری برسانیم.
وی گفت: در شهرستان ملارد افزون بر سه هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی اوقافی وجود دارد که بنا به پیشنهاد مدیرکل اوقاف تهران، می توانیم از این زمین ها برای فعالیت های کشاورزی، عمرانی و ایجاد اشتغال برای مردم، استفاده کنیم.
استاندار تهران هدف از حضور مدیران ارشد در این شهرستان را بررسی مشکلات و آشنایی مردم با مسئولان استان برای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
وی افزود: مسئولان باید خواسته های مردم را بشنوند و پاسخگو باشند.

** کارنامه موفق دولت یازدهم
استاندار تهران با بیان اینکه دولت یازدهم در شرایط دشوار اقتصادی و اعمال تحریم های فلج کننده اقتصادی از سوی سازمان ملل علیه ایران، کشور را تحویل گرفت، از دستاوردهای سه سال اخیر دولت روحانی، سخن گفت.
هاشمی گفت: در دولت گذشته روزانه ۲٫۵ میلیون بشکه نفت با نرخ هر بشکه بیش از ۱۲۰ دلار صادر می شد اما در این دولت میزان صادرات نفت با فشار تحریم ها به روزانه یک میلیون بشکه با بهای ۳۰ دلار فروخته شد.
وی با بیان اینکه به هر کشوری نیز قادر به صادرات نبودیم، افزود: فقط به کشورهایی که سازمان ملل مشخص کرده از قبیل چین و هندوستان می توانستیم نفت بفروشیم.
وی با بیان اینکه برای دریافت مطالبات نفتی مشکلات زیادی داشتیم، گفت: بخشی از مطالبات را با کالا و در مواردی هم مطالبات را با کسر ۱۵ درصد پرداخت می کردند.
استاندار تهران تاکید کرد: در ۳۷ سال گذشته دشوارترین شرایط اقتصادی کشور در زمان دولت یازدهم بخصوص در سال ۹۴ بوده و دولت در شرایطی بسیار سخت کشور را اداره کرد.
وی افزود: در این مدت، تنها راهگشای اقتصاد کشور رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص اجرای اقتصاد مقاومتی بود و با پشتیبانی مردم و رهبری از دولت، توانستیم رشد منفی ۶٫۸ درصد را به رشد ۶٫۴ درصد برسانیم که صندوق بین المللی پول نیز آن را تایید کرد.
وی این موفقیت ها را نشانه تلاش دولت برای ایجاد رونق اقتصادی کشور عنوان کرد.
هاشمی با یادآوری شرایط عراق در زمان صدام حسین و وجود ۲ راهکار جنگ یا تحریم، اظهار کرد: برای ما هم همین راهکارها را در نظر گرفتند اما دولت تدبیر و امید با انجام مذاکرات هسته ای توانست این تحریم ها را شکسته و کشور را از نظر اقتصادی و سیاسی رونق دهد.
وی در ادامه با بیان اینکه تحریم ها از زمان آغاز انقلاب وجود داشت، گفت: با این تفاوت که در آن دوران تحریم فقط از سوی امریکا اعمال می شد و با اروپا در آن زمان رابطه اقتصادی داشتیم اما از زمان تصویب تحریم های سازمان ملل در سال های اخیر، هیچ کشوری حاضر به مراودات اقتصادی با ایران نبود اما دولت با تدبیر و پشتوانه رهبری و نظام از این مرحله سخت عبور کرد.
وی با یادآوری اینکه ۹ سال زمان برد تا عراق از مصوبه تحریم های سازمان ملل رهایی یابد، به «ایرنا» گفت: دولت یازدهم موفق شد حدود سه سال و با انجام مذاکرات هسته ای، کشور را از تحریم ها نجات دهد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار