سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۲ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۹:۵۷ | پرینت | چاپ
رشد اعتبارات دولتی در ملارد/کنترل آسیب های اجتماعی ضروری است

فرماندار ملارد:
فرماندار ملارد گفت: رشد سه برابری اعتبارات و افزایش ارزش افزوده در بخش های روستایی و فاقد دهیاری، تأثیرات بسیار مثبت و سازنده ای را برای این منطقه در پی داشته است.

به گزارش راوی نیوز، بهمن خطیبی فرماندار ملارد عصر پنجشنبه در مراسم تبیین سیاست های دولت تدبیر و امید با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار تهران، معاونین وی و جمعی از مدیران کل استانی و مسئولان شهرستانی در سالن شهید طحانی شهرستان ملارد برگزار شد با اشاره به حمایت های جدی دولت به ملارد به عنوان یکی از شهرستان های نوپا و تازه تأسیس استان تهران اظهار داشت: رشد سه برابری اعتبارات و افزایش ارزش افزوده در بخش های روستایی و فاقد دهیاری، تأثیرات بسیار مثبت و سازنده ای را برای این منطقه در پی داشته است.

وی افزود: در طول سه سال اخیر، قریب به ۶۵میلیارد تومان به شهرداری های صفادشت و ملارد کمک شده که با در نظر گرفتن تزریق۲۰میلیارد تومانی به روستاهای فاقد دهیاری، به عمق حمایت ها و پشتیبانی های انجام شده پی خواهیم برد.

خطیبی با اشاره به ظرفیت های برجسته ملارد در حوزه سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: صنایع دستی یکی از توانمندی های این منطقه است که بدون تردید در صورت زمینه سازی برای رونق هر چه بیشتر در بازار فروش و عرضه محصولات و تزریق تسهیلات حمایتی مضاعف، شاهد حصول توفیقات شایسته ای در این عرصه خواهیم بود.

فرماندار ملارد با اشاره به دو پروژه بیمارستان و شهرک اداری به عنوان طرح ها و دستورکارهای اولویت دار در این شهرستان عنوان کرد: با عنایت به حجم انبوه جمعیت ساکن در منطقه مذکور، تسریع در بهره برداری از دو پروژه اشاره شده، دستاوردهای ارزنده ای را در حوزه خدمات رسانی و رفع کاستی های مرتبط با این عرصه به همراه خواهد داشت.

وی افزود:بدون تردید با حمایت های استانداری و سازمان برنامه و بودجه و معاونت فنی عمرانی استانداری تهران، دستیابی به توفیقات موثرتر دور از دسترس نخواهد بود.

خطیبی گفت:مهار و کنترل آسیب های اجتماعی و تحکیم نظام خانواده در این شهرستان از دیگر ضروریاتی بوده که نیازمند حمایت  و پشتیبانی هر چه بیشتری است.

لزوم تعیین تکلیف مدیریت مسکن مهر صفادشت احساس می شود

خطیبی در ادامه با اشاره به پروژه مسکن مهر صفادشت به عنوان یکی از دغدغه های جدی مسئولان شهرستان ملارد گفت:با دستورات استانداری تهران و پیگیری های انجام شده، اقدامات مثبتی در طول ماه های گذشته در این محدوده از منطقه ملارد(بخش صفادشت) عملیاتی شده که کلنگ زنی پروژه فاضلاب از نمونه های آن به شمار می رود و بدون تردید با تأمین زیرساخت های مورد نیاز در این منطقه وسیع و عظیم مسکونی، رضایتمندی ساکنان و متقاضیان دریافت و سکونت در این محدوده به نحو شایسته تری تأمین خواهد شد.

فرماندار ملارد عنوان کرد:بدون تردید در صورت تعیین تکلیفِ مدیریت مسکن مهر صفادشت و واگذاری آن به شهرداری منطقه مذکور، شاهد رفع کاستی ها و محدودیت های امکاناتی موجود در این حوزه خواهیم بود.

وی افزود:طرح تثبیت شن های روان و جلوگیری از بیابان زایی برای مقابله و پیشگیری از انتشار ریزگردها و کمربندی سوم تهران از دیگر دستورکارهای جدی استانی است که با همت و عنایت ویژه مسئولان استانی و شهرستانی و حمایت دولت، تدابیر مطلوبی در این خصوص اتخاذ شده که به تدریج با اجرایی شدن تمهیدات پیش بینی شده، شاهد کسب نتایج هر چه بیشتری در این حوزه خواهیم بود.

منبع: مهر


گزارش تصویری
جستجو