سرویس خبری: استان تهران, قدس .
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۸:۲۵ | پرینت | چاپ
اراضی اوقافی وقولنامه ای قدس مشارکت بخش خصوصی را دشوار ساخته است

شهردار قدس:
شهردار قدس گفت: یکی از عمده ترین موانع و چالش های سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی به اراضی اوقافی و قولنامه ای شهر قدس معطوف می شود.

به گزارش راوی نیوز، محمد صادق کولیوند شامگاه سه شنبه ۷ دی ۹۵ در جلسه علنی شورای اسلامی شهر قدس که با حضور اعضای این مجموعه و برخی مسئولان و مدیران شهری برگزار شد، با اشاره به لزوم توسعه و تقویت مشارکت بخش خصوصی در این منطقه اظهار داشت:وضعیت مالی و اقتضائات اقتصادی مدیریت شهری قدس ایجاب می کند تا بستر و زمینه سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه مذکور هموار شود.

شهردار قدس افزود:یکی از اصلی ترین موانع و چالش های مرتبط با این عرصه را باید در اراضی اوقافی و قولنامه ای شهر قدس جستجو کرد که به نوعی انگیزه لازم برای نقش آفرینی فعالان این حوزه را کمرنگ می سازد.

کولیوند گفت:در چنین شرایطی، زمین کافی وجود ندارد که بر اساس آن به ارائه و صدور جواز ساخت مبادرت ورزیم و در این شرایط، توانمندی مالی شهرداری نیز تحت الشعاع قرار خواهد گرفت.

شهردار قدس عنوان کرد:افزودن به ارتفاع نیز با محدودیت هایی همراه است و نمی توان بدون در نظر گرفتن معیارها و مولفه های تعریف شده در حوزه شهرسازی، به افزایش ارتفاعِ بنا فراتر از حد مجاز اقدام کرد.

وی یادآور شد:تلاش می کنیم با رایزنی هایی که مد نظر قرار دارد، شرایط اخذ اسناد اراضی را هموار و تسهیل کنیم و امیدواریم با همکاری دستگاه های مسئول، به نتایج شایسته و مطلوب تری در این عرصه نائل شویم.

گفتنی است در حاشیه این جلسه، یکی از سرمایه گذاران سالن آمفی تئاتر شهر قدس به تشریح برنامه های تعریف و طراحی شده برای تجهیز بخشی از امکانات مرتبط با پروژه مذکور پرداخت.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار