سرویس خبری: استان تهران, پردیس, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۵:۳۲ | پرینت | چاپ
اجرای طرح ساعتی با محیط بان در مدارس پردیس و شمیرانات

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس از آغاز اجرای طرح ساعتی با محیط بان در یکی از مدارس ابتدایی شهرستان بومهن و استمرار آن در هفته های آینده خبر داد.

به گزارش راوی نیوز، سید حسن فراهانی  گفت: هدف از اجرای این طرح علاوه بر ارتقاء سطح آگاهی زیست محیطی دانش آموزان و آشنایی با وظایف محیط بانان، شناخت اکوسیستم های متفاوت و مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، مناطق شکار ممنوع، پارک های ملی، آثار طبیعی ملی و ارزش و اهمیت حیات وحش می باشد.

وی افزود: در اجرای این طرح کارشناسان و محیط بانان محیط زیست شهرستان پردیس به دانش آموزان اهمیت حفظ گونه های جانوری و گیاهی و همچنین تهدید و تاثیر ناشی از آلودگی های محیط زیست را در زندگی انسان آموزش داده و در پایان به سوالات دانش آموزان در مورد مسائل مرتبط پاسخ دادند.
فراهانی ادامه داد: ایجاد حس مسئولیت نسبت به محیط زیست و حفاظت از آن و ارتقا آموزش و اطلاع رسانی نکات محیط زیستی را از سنین کودکی باید آغاز کرد تا منجر به پرورش افرادی فعال و آگاه نسبت به مسائل زیست محیطی و انتقال پیام های محیط زیستی به درون خانه و خانواده شود.
وی اظهار داشت: اولین و مهم ترین اقدام در حوزه حفاظت از محیط زیست و افزایش مشارکت جوامع محلی، فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست می باشد که در این راستا ادارات محیط زیست و آموزش و پرورش و رسانه ها نقش مهمی را ایفا می کنند.
همچنین سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات از اجرای همین طرح با محیط بان در مدارس فشم این شهرستان خبر داد.
محمد کرمی گفت:  در این برنامه های آموزشی که با حضور کارشناسان و محیط بانان و به شیوه آموزش چهره به چهره انجام می شود، دانش آموزان با شرح وظایف سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات زیر مجموعه، وظایف محیط بانان، شرایط زیست محیطی منطقه، لزوم وجود حیات وحش، مدیریت پسماند و نیز مناطق تحت مدیریت سازمان آشنا شده و سوالات مختلف توسط  محیط بانان و کارشناسان پاسخ داده می شود.

گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار