سرویس خبری: استان تهران, بهارستان .
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۴:۴۳ | پرینت | چاپ
منشور حقوق شهروندی ریشه در تعالیم اسلامی و آموزه های انقلاب دارد

فرماندار شهرستان بهارستان:
فرماندار بهارستان گفت: منشور حقوق شهروندی دولت، ریشه در تعالیم اسلامی، فلسفه و آموزه های انقلاب دارد و موجب تقویت اعتماد، محبت و مودت مردم به نظام می شود.

به گزارش راوی نیوز، بیژن سلیمان پور در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی شهرستان با اشاره به تدوین و ابلاغ منشور حقوق شهروندی توسط دولت تدبیر و امید اظهار داشت: در منشور حقوق شهروندی ۱۲۰ ماده شامل حقوق اساسی ملت  و برمبنای تعالیم دینی و قانون اساسی تنظیم شده است.

وی افزود: اجرایی شدن صحیح و مناسب منشور حقوق شهروندی بدون تردید پاسخ  به بسیاری از ابهامات، خواسته ها و مطالبات  حق مردم است.
فرماندار شهرستان بهارستان ادامه داد: منشور حقوق شهروندی به عنوان سندی ملی، جامع و راهگشا در راستای استیفای حقوق شهروندان است و نباید آن را به یک  گروه یا  جریان و تنها به دولت محدود و محصور کرد.
سلیمان پور با تشریح محتوا و موارد مورد توجه در منشور حقوق شهروندی گفت: در بندهای این منشور حق حیات، سلامت و کیفیت زندگی، کرامت و برابری انسانی، آزادی و امنیت شهروندی، مشارکت در تعیین سرنوشت، اداره شایسته و حسن تدبیر، آزادی اندیشه و بیان، دسترسی به اطلاعات، دسترسی به فضای مجازی، حریم خصوصی، تشکل، تجمع و راهپیمایی، تابعیت، اقامت و آزادی رفت‌وآمد، تشکیل و برخورداری از خانواده، برخورداری از دادخواهی عادلانه، اقتصاد شفاف و رقابتی، مسکن، مالکیت، اشتغال و کار شایسته، رفاه و تأمین اجتماعی، دسترسی و مشارکت فرهنگی، آموزش و پژوهش، محیط زیست سالم و توسعه پایدار و صلح، امنیت و اقتدار ملی مورد تأکید قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: تببین و اطلاع رسانی در خصوص این منشور ، یکی از وظایف و اولویتهای دستگاه های اجرایی شهرستان است.


گزارش تصویری
جستجو