سرویس خبری: استان تهران, پاکدشت .
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۷:۰۸ | پرینت | چاپ
دستگیری عامل برداشت غیرمجاز به روش اسکیمنگ در پاکدشت

معاون هماهنگ کننده ویژه شرق استان تهران، از شناسایی و دستگیری فردی که به روش اسکیمنگ اقدام به برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان به مبلغ ۲۷۰ میلیون ریال در شهرستان پاکدشت کرده بود، خبر داد.

به گزارش راوی نیوز، سرهنگ سلمان آدینه وند با اعلام این خبر، بیان داشت: در پی مراجعه و شکایت جمعی از شهروندان مبنی بر برداشت غیر قانونی ازحساب بانکی آنها، تحقیق و بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتا شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات و رصد فنی دریافتند، متهم با استفاده از شیوه اسکیمنگ در هنگام پرداخت اقدام به کپی برداری از کارت عابر بانک مشتریان خود نموده و با جعل کارت آنها اقدام به برداشت۲۷۰ میلیون ریال از حساب بانکی قربانیان می کند.

معاون هماهنگ کننده استان،خاطر نشان کرد: ماموران پلیس فتا با استفاده از روش های فنی و کشف رد پای متهم در فضای سایبری و بانکی، موفق به شناسایی مشخصات حساب های متهم و دستگیری این فرد کلاهبردار شدند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: با انجام تحقیقات تکمیلی مشخص شد متهم با جعل عنوان و با استفاده از مدارک شناسایی تقلبی اقدام به ایجاد چندین هویت جعلی و حساب بانکی نموده و بدین وسیله به کلاهبرداری از شهروندان می پرداخت.
سرهنگ سلمان آدینه وند با هشدار به شهروندان توصیه کرد: هنگام خرید و پرداخت به وسیله کارت بانکی از فروشنده بخواهید که دستگاه کارتخوان را در معرض دید قرار داده و قیمت و رمز عبور خود را شخصا وارد نمایید؛ همچنین رمز کارت بانکی خود را به هیچ وجه در اختیار دیگران قرار ندهید

 


گزارش تصویری
جستجو