سرویس خبری: استان تهران, پاکدشت .
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۸:۲۴ | پرینت | چاپ
طرح پیوند مسجد و مدرسه در پاکدشت اجرایی شده است

مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان پاکدشت:
مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان پاکدشت گفت: طرح پیوند مسجد و مدرسه با هدف ساختن محیطی شاد و مفرح در پاکدشت اجرا شده است.

به گزارش راوی نیوز، حجت الاسلام محمد حسینی مسئول رسیدگی به امور مساجد شهرستان پاکدشت شامگاه یکشنبه ۱۲ دی ۹۵ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسجد در جایگاه پایگاه اجتماعی اسلام، همواره کانون جذب و تربیت دینی جوانان بوده است و مردم و مربیان دینی و مذهبی به آن توجه ویژه ای دارند.

وی ادامه داد: تحولات روز افزون دنیای مدرن و تهاجم فرهنگی در عرصه جهانی شدن از یک سو و تربیت دینی جوانان به مثابه  یکی از اصلی ترین دغدغه های عالمان تربیتی و فرهیختگان دینی مسلمان از سوی دیگر، اهمیت مسجد را در تربیت دینی بیش از پیش روشن کرده است.

حسینی اظهار داشت: بر همین مبنا جلسات مختلفی برای ارتباط بیشتر مسجد و مدرسه با حضور رئیس آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت از ابتدای سال تحصیلی انجام شده است تا این طرح به شکل خوبی در مساجد شهرستان انجام شود.

حسینی ادامه داد: در جلسه اخیر یکی از مصوبات مهم، استفاده صحیح از فضای فرهنگی مساجد است که این موضوع را به ائمه جماعات پیشنهاد دادیم که طی جلسات مختلف با اولیای دانش آموزان، ویژه برنامه های مدنظر را به بحث و گفتگو گذاشته تا حرکتی مناسب در حوزه فرهنگ انجام شود.

وی افزود: همچنین در این جلسات مقرر شده است که در مناسبت های مختلف از روحانیون نیز استفاده شود تا نسل جوان ما ارتباط صمیمانه تری را برقرار کنند.

حسینی به «مهر» گفت: در اتاق فکر مرکز رسیدگی به امور مساجد پاکدشت، طرح کاملی از طرح پیوند مسجد و مدرسه برنامه ریزی شده که در اختیار مدیران مدارس و ائمه جماعات گذاشته شده است.

``


ارسال پیام, , , ,


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار