سرویس خبری: استان تهران, قدس .
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۵:۲۱ | پرینت | چاپ
عدم افزایش تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری در سال ۹۶

رییس شورای اسلامی شهرستان قدس خبر داد:
رییس شورای اسلامی شهر قدس گفت: تعرفه عوارض و بهای خدمات شهرداری قدس با پاره ای اصلاحات همانند سال۹۵ محاسبه و هیچ گونه افزایشی نخواهد داشت.

به گزارش راوی نیوز، سیصد و ششمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر با محوریت تصویب تعرفه نرخ عوارض و بهای خدمات شهرداری در سال ۹۶ با حضور اعضای شورای اسلامی و معاونت اداری و مالی و مسئول اداره درآمد شهرداری قدس عصر امروز در سالن جلسات شورای اسلامی شهر قدس برگزار شد.

بهزاد هرمزی رییس شورای اسلامی شهر قدس در این جلسه اظهار داشت: بر اساس بند ۱۶ ماده ۷۱ قانون تشکیلات،وظایف و انتخابات شورای اسلامی کشور، تصویب لوایح و برقراری یا لغو عوارض و بهای خدمات شهر و نیز هرگونه تغییر در نوع و میزان آن با در نظر گرفتن سیاست های عمومی دولت که از سوی وزارت کشور اعلام می شود صورت می گیرد.

وی افزود :همچنین شورای اسلامی شهر طبق ماده۷۷ اصلاحی مورخ۱۳۸۶/۰۸/۲۷ می تواند نسبت به وضع عوارض متناسب با تولیدات و درآمدهای اهالی منطقه به منظور تامین بخشی از هزینه های خدماتی و عمرانی مورد نیاز شهر طبق آیین نامه مصوب هیئت وزیران اقدام کند.

رییس شورای اسلامی شهر عنوان کرد: با توجه به لزوم تصویب و اعلام عمومی تعرفه عوارض و خدمات شهرداری حداکثر تا پانزدهم بهمن هر سال و تسریع در روند تصویب تعرفه، با موافقت و رای اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر مقرر گردید نرخ بهای تعرفه عوارض و خدمات شهری قدس در سال ۹۶همانند سال ۹۵ با پاره ای اصلاحات بدون افزایش محاسبه و اعمال گردد.

هرمزی در پایان خاطر نشان کرد: در راستای تشویق مردم به مشارکت در اداره امور شهر و مهمتر از همه تقویت حسن اعتماد به مدیریت شهری و شورای شهر به منظور حل مشکلات شهری از طریق شهروندان در تعرفه عوارض و بهای خدمات شهری سال ۹۶ سعی بر آن است تا ابهامات موجود در نحوه محاسبات برطرف و ضمن روان سازی کلیه آیتم های عوارضی،از افزایش بهای عوارض جلوگیری و در برخی آیتم ها کاهش قابل ملاحظه ای اعمال خواهد شد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار