سرویس خبری: استان تهران, بهارستان .
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۸:۲۹ | پرینت | چاپ
مجموعه شعر «چشم های خیس باران» منتشر شد

مجموعه شعر «چشم های خیس باران» اثر رضا غریبی، کتابدار و مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی شهرستان بهارستان منتشر شد.

به گزارش راوی نیوز، رضا غریبی در سال ۱۳۵۰ ه.ش. در روستای زرگر شهرستان گرمی استان اردبیل متولد شد. وی پس از آنکه تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهش به پایان رساند، تحصیلات متوسطه را در تهران ادامه داد. وی در دوران متوسطه شروع به سرودن شعرهای موزون از جمله رباعی، دوبیتی، چهارپاره، غزل و مثنوی و در قالبهای شعر نو، سپید، نیمایی، موج نو، طرح و غیره پرداخت.

در سال ۱۳۷۳ در دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در رشته کارشناسی علوم کتابداری و اطلاع رسانی پذیرفته شد. ایشان در سال ۱۳۹۲ مدرک کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی را از همان واحد دانشگاهی دریافت نمود. ایشان از سال ۱۳۷۴ به پژوهش روی آورد و در مباحث کتابداری و اطلاع رسانی مقالاتی از قبیل «نقش کتاب و کتابخانه در آموزش و پرورش»، «نقش کتابخانه ها در سوادآموزی بزرگسالان»، «اولین ها در کتابخانه و کتابداری» و… به رشته تحریر درآورده است. از ایشان بیش از ۳۰ عنوان مقاله کوتاه و شعر در نشریات مختلف و کتابها به چاپ رسیده است.

گفتنی است رضا غریبی نخستین کتابدار متخصص شهرستان بهارستان است که از  سال ۱۳۷۹ در کتابخانه های عمومی این شهرستان مشغول به کار کتابداری می باشد. ایشان در سالهای مختلف مسئولیت کتابخانه های عمومی شهرستان بهارستان و رباط کریم را به عهده داشته و در سال ۸۷ نیز سرپرست امور کتابخانه های عمومی شهرستان رباط کریم و بهارستان را به عهده داشت.

کتاب «چشم های خیس باران» اولین مجموعه شعری ایشان است که در زمستان ۱۳۹۵ و همزمان با سالروز درگذشت نیما یوشیج پدر شعر نوی فارسی، منتشر شد. از ایشان کتابهای دیگری با عناوین «الفبای علم اطلاعات و دانش شناسی»، «فرهنگ فاف (فرهنگ اختصارات فارسی)» و «فرهنگ واژگان مخفف فارسی» در نوبت چاپ می باشد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار