سرویس خبری: استان تهران, قدس .
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۸:۲۱ | پرینت | چاپ
وحدت اقوام در شهرقدس از اولویت های فرهنگی شورای شهر است

عضوکمیسیون فرهنگی شورای شهرقدس گفت: یکی از اولویت های اساسی شورای شهر این منطقه در عرصه فرهنگی، به حفظ وحدت اقوام در شهرقدس معطوف می شود.

به گزارش راوی نیوز، بتول مری با اشاره به نقش بسیار نافذ، برجسته و تعیین کننده فرهنگ در کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی و تسریع فرآیند توسعه اظهار داشت: یکی از اهرم های قدرتمند و ارکان اساسی تحقق توسعه پایدار، به عنصر فرهنگی و بهبود فرهنگ عمومی معطوف می شود و در صورت تحقق این امر خطیر، پیشرفت، شکوفایی و میل به بالندگی به صورت خودجوش ایجاد خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر قدس عنوان کرد: شهرستان قدس نیز از این اصل و قاعده اساسی مستثنی نیست و از زوایایی، منطقه اشاره شده با تفاوت هایی جدی در مقایسه با دیگر شهرهای کشور مواجه است.

وی افزود: حجم انبوه جمعیتی و مهاجرپذیری بالای شهر قدس باعث شده تا تنوع قومیتی دراین محدوده از غرب استان تهران با تکثر و گوناگونی قابل توجهی همراه شود که به طور طبیعی در چنین بستر و فضایی، حفظ و تقویتِ وحدتِ میان اقوام و طوایف، ضرورتی اجتناب ناپذیر محسوب می شود که در صورت فقدان آن، شاهد بروز آسیب ها و خُسران های جدی خواهیم بود.

مری عنوان کرد: خوشبختانه رویکرد شورای اسلامی شهر قدس در دوره چهارم و کمیسیون فرهنگی این مجموعه بر این امر خطیر، تأکید و تمرکز بسیاری لحاظ کرده است.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر قدس گفت: اولویت بعدی پس از وحدت فرهنگی و قومیتی به امر آموزش معطوف می شود که این امر نیز حلقه مکملی از زنجیره توسعه به شمار می رود که می تواند تهدیدهای احتمالی را به فرصت های بالقوه تبدیل کند.

وی در خاتمه به «مهر» یادآور شد: بهبود محتوایی و کیفیت بصری تبلیغات محیطی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی شهروندان و مردم ساکن در این منطقه به حق و حقوق خود و دیگران و قوانین از نمونه دستورکارهایی به شمار می رود که با جدیت عملیاتی می شود و در صورت استمرار این رویکرد، آینده و اُفُقی درخشان برای شهر قدس ترسیم شده که تجربه سه سال گذشته نیز موید برداشتن گام هایی سازنده در این حوزه است وامیدواریم در آینده نیز این رویه ادامه یابد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار