سرویس خبری: استان البرز, طالقان .
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۰:۳۳ | پرینت | چاپ
دستگیری شکارچیان متخلف در طالقان/ضبط یک قبضه اسلحه شکاری

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان از دستگیری شکارچیان متخلف در این شهرستان خبر داد.

به گزارش راوی نیوز، حشمت‌الله کشیری با اشاره به دریافت گزارش‌هایی مبنی بر حضور شکارچیان متخلف در حدفاصل مناطق آزاد و شکارممنوع شهرستان طالقان، اظهار کرد: محیط‌بانان این اداره حین گشت زنی و کنترل مناطق بالا طالقان و در حین دوربین کشی و پایش مناطق، متوجه ردپای دو نفربر روی برف‌ها شدند.

وی در ادامه به تنوع گونه‌های جانوری و امکان تخلف در این منطقه اشاره کرد و گفت: محیط‌بانان پس از پنج ساعت پیاده‌روی و رد زنی موفق به پیدا کردن شکارچیان متخلفان شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان تأکید کرد: شکارچیان متخلف با مشاهده کل و بز در مناطق مذکور منتظر پایین آمدن حیوانات از ارتفاعات بودند که محیط‌بانان قبل از هرگونه اقدام به تیراندازی و شکار غیرمجاز موفق به دستگیری آنان شدند.

کشیری اضافه کرد: یک قبضه اسلحه شکاری تک لول به انضمام ۲ عدد فشنگ ساچمه زنی، ۴ عدد فشنگ چهار پاره و یک عدد فشنگ تک گلوله که جزو مهمات قاچاق محسوب می‌شود، کشف و ضبط شد.

وی به «مهر» تصریح کرد: سلاح یادشده طبق اجرای قانون سلاح و مهمات، ضبط و متخلفان برای تشکیل پرونده تحویل  مقام قضایی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان طالقان وجود بیش از ۳ هزار رأس کل و بز در زیستگاه‌های حساس و مناطق آزاد را ناشی از همکاری جوامع محلی، همیاران و شکارچیان قانونمند دانست و از همه مردم شریف و دوستداران محیط‌زیست طالقان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مرتبط با محیط‌زیست با محیط‌بانان این اداره اطلاع دهند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار