سرویس خبری: استان تهران, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۰:۳۱ | پرینت | چاپ
راه های ارتباطی بین بخشی شمیرانات به شدت فرسوده است

خانمحمدی:
فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: شبکه ارتباطی بین شهری و بین بخشی این شهرستان مربوط به نیم قرن قبل و به شدت فرسوده است.

به گزارش راوی نیوز، عزت الله خانمحمدی روز چهارشنبه ۱۵ دی ۹۵ افزود: ساختار شبکه ارتباطی بین بخشی این شهرستان پاسخگوی نیاز فعلی نیست.
وی با بیان اینکه جمعیت بخش های رودبارقصران و لواسانات در این شهرستان،۱۶و ۲۰ هزار نفر است، افزود: شبکه ارتباطی برای این جمعیت مناسب است اما این دو بخش به دلیل گردشگر پذیر بودن و شرایط مطلوب طبیعی، روزانه و به ویژه در ایام تعطیل پذیرای حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار گردشگر است.
خانمحمدی اظهار کرد: تاکنون مسیر گردنه قوچک به سمت دو بخش این شهرستان و جاده زردبند تا محدوده منطقه کلوگان در بخش رودبارقصران تعریض شده اما سایر محدوده ها به بازسازی و در مواردی به بهسازی نیاز دارد.
فرماندار شمیرانات اولویت پروژه های عمرانی این شهرستان را توسعه راه های ارتباطی عنوان کرد و گفت: این موضوع در شورای برنامه ریزی شهرستان و استان تهران مطرح شده و اعتبار مورد نیاز آن در دست بررسی است.
وی درباره جاده جنگلی بخش لواسانات نیز اظهار کرد: مطالعات جاده جنگلی و جاده رانشی در بخش لواسانات انجام شده و به زودی برای تردد ایمن، آماده سازی می شود.
خانمحمدی به «ایرنا» تاکید کرد: آینده گردشگری این منطقه به توسعه شبکه ارتباطی آن وابسته است.
وی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته شمیرانات از سال ۹۲ تاکنون گفت: در سه سال اول با کاهش اعتبار مواجه بوده ایم اما در سال جاری اعتبار شهرستان با افزایش ۳۵ درصدی به ۲۰ میلیارد تومان رسید.
شهرستان شمیرانات دارای دو بخش لواسانات و رودبارقصران و چهار شهر تجریش، لواسان، اوشان – فشم – میگون و شمشک است.
دو پیست اسکی بین المللی شمشک و دربندسر و جاذبه های طبیعی در شهرستان قرار دارد.
مساحت شهرستان شمیرانات حدود یکهزار و ۱۱۱ کیلومتر و ۹/۵ درصد مساحت استان تهران است.
حدود ۶۰ کیلومتر مربع مربوط به منطقه یک و شمیران است حدود ۶۰۰ کیلومترمربع بخش لواسان و حدود ۵۰۰ کیلومترمربع نیز مساحت بخش رودبارقصران است.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار