سرویس خبری: استان تهران, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۵:۴۹ | پرینت | چاپ
اتوبوس تغذیه در شمال تهران مستقر شد

به مناسبت هفته بسیج ملی تغذیه سالم، اداره سلامت شهرداری منطقه یک با مشارکت مرکز بهداشت شمیرانات اقدام به استقرار اتوبوس تغذیه در شمال تهران نمود.

به گزارش راوی نیوز، سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه یک با اعلام این خبر افزود: طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی غذای سالم یا ایمن، غذایی است که از مواد اولیه سالم و ایمن تهیه شده باشد و دردنیای امروز مساله تغذیه و رابطه آن با سلامتی و بهداشت بدن اهمیت اساسی یافته است، زیرا پایه و بنیان یک زندگی موفّق و سرشار از تلاش و سازندگی را تشکیل می دهد از سوی دیگر فرد می تواند به سلامتی جسمانی و روانی مناسب و آمادگی ورزشی دست یابد که در مورد نوع تغذیه و برنامه غذایی خود اطلّاعات کامل داشته باشد.

این مقام مسئول افزود: همزمان با هفته بسیج همگانی تغذیه و لزوم ارتقاء سطح سلامت جامعه و ترویج فرهنگ تغذیه سالم و اصلاح سبک زندگیف اتوبوس تغذیه با استقرار تیم آموزشی در داخل آن، درجوار مرقد مطهر صالح ابن موسی الکاظم (ع) مستقر و اقدام به آموزش شهروندان نمود.
وی گفت: هفته بسیج ملی تغذیه سالم از ۲۹ آذرماه  شروع شده و تا ۱۵ دی ماه ادامه دارد، و  شهروندان با مراجعه به این اتوبوس‌ها که هر روز در یکی از میادین اصلی شهر مستقر بودند از وضعیت چاقی، اضافه وزن، قند و فشار خون خود مطلع شدند.
کارگران خاطر نشان ساخت: این اتوبوس در زمان استقرارش در پایانه اتوبوسرانی تجریش به بیش از  ۳۰۰ نفر از زائران و شهروندان خدماتی همچون تن سنجی، اندازه گیری بی ام آی، مشاوره تغذیه، توزیع بروشور را ارائه نمود.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار