سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۸:۴۸ | پرینت | چاپ
لزوم تعیین تکلیف برخی اراضی روستایی شهرستان ملارد احساس می شود

بخشدار صفادشت:
بخشدار صفادشت گفت: برخی اراضی شهرستان ملارد با کاربری فضای سبز، تعیین تکلیف نشده اند که لزوم سامان یافتن آن احساس می شود.

به گزارش راوی نیوز، ناصر انصاری بخشدار صفادشت عصر چهارشنبه ۱۵ دی ۹۵ در جلسه طرح هادی روستاهای شهرستان ملارد که با حضور مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران، معاون فنی و عمرانی ملارد و جمعی از دهیاران برگزار شد، ضمن اشاره به توجه جدی و مضاعف فرمانداری این شهرستان برای حل و فصل مشکلات و نارسایی های موجود در حوزه روستایی و تقدیر از تعامل مثبت و سازنده اداره کل بنیاد مسکن استان تهران اظهار داشت: یکی از ضروریات  مناطق و محدوده های روستایی در این شهرستان، به تعیین تکلیف اراضی با کاربری های فضای سبز معطوف می شود.

وی افزود: در خصوص اراضی با کاربری های عمومی نیز مشکلاتی وجود دارد که می طلبد با عنایتی ویژه، حل و فصل کاستی ها و کمبودهای بافت های روستایی دنبال شود.

انصاری عنوان کرد: در برخی مناطق روستایی شاهد احداث ۲۰۰تا ۳۰۰ ساخت و ساز و بنای غیر مجاز هستیم که می توان گفت رابطه ای متقابل میان رشد مهاجرپذیری و بروز برخی نارسایی ها همچون ساخت و سازهای غیر مجاز وجود دارد.

بخشدار صفادشت گفت: مهاجرپذیری در روستاهای استان تهران قابل مقایسه با دیگر مناطق روستایی کشور نیست و با اندکی مطالعه و بررسی به روشنی این واقعیت احساس خواهد شد.

وی به «مهر» یادآور شد: براساس یک قاعده و قانون نانوشته، هر آنچه بر میزان مهاجر پذیری روستاها افزوده می شود، به همان میزان، ضریب ظهور و بروز محرومیت ها نیز افزایش می یابد که به طور طبیعی با کاهش سرانه های روستایی، ایجاد چنین چالش ها و کاستی هایی دور از انتظار نخواهد بود.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار