سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۸:۵۴ | پرینت | چاپ
مناطق روستایی کانون تولید و خودکفایی هستند

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران:
مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران گفت: یکی از ظرفیت های بالقوه و متنوع روستاها به عرصه تولید، زراعت، کشاورزی و دامداری معطوف می شود که نقش موثری در توسعه وخودکفایی کشور و جامعه ایفا می کند.

به گزارش راوی نیوز، علی خوئینی مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران عصر چهارشنبه ۱۵ دی ۹۵ در جلسه طرح هادی شهرستان ملارد که با حضور جمعی از مسئولان محلی، منطقه ای و شهرستانی برگزار شد، با اشاره به نقش تعیین کننده رونقِ روستاها در توسعه و شکوفایی ملی اظهار داشت: ظرفیت های بالقوه مناطق روستایی در عرصه های تولید، کشاورزی، زراعت و دامداری، ویژگی خاص و متمایزی را به این مناطق بخشیده است.

وی افزود: مدیران ارشد کشوری نیز بر پایداری روستاها و حفظ چنین مناطقی اعتقاد و باور دارند و مجموعه بنیاد مسکن استان تهران نیز در چارچوب وظایف و اختیارات تعریف شده، از هیچ اقدام موثری در این خصوص دریغ نخواهد کرد.

خوئینی گفت: طرح ها، تمهیدات و تدابیر متعددی برای شکوفایی و حفظ روستاها اندیشیده شده که ارائه تسهیلات ۲۰ میلیون تومانی با حداقل سود(چهار تا پنج) درصد از نمونه های آن به شمار می رود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران عنوان کرد: با همه این اوصاف، منکر وجود برخی کاستی ها در مناطق روستایی نیستیم که رفع آن با همیاری و هماهنگی ویژه و مضاعف موثر خواهد بود.

وی افزود: یکی از چالش های اساسی در مناطق روستایی به ساخت و سازهای غیر مجاز معطوف می شود که مقابله، مهار و کنترل آن در چارچوب قوانین و ضوابط تعریف شده اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان تهران به «مهر» یادآور شد: ملاک عمل قانون است و از نظر ما تمامی اقدامات بایددر چارچوب ضوابط عملیاتی شود و در این راه، با برنامه ریزی مناسب و قاعده مند، بسیاری از مشکلات  مرتفع خواهد شد که لازمه آن صبوری و تلاش، همت مضاعف، پشتکار و کوشش جهادی است.


گزارش تصویری
جستجو