سرویس خبری: استان تهران, شمیرانات .
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۹:۱۲ | پرینت | چاپ
امکانات و تجهیزات پیست های اسکی ایران برای برگزاری مسابقات بین المللی فراهم است

رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک:
رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک(Ips) با بیان اینکه امکانات و تجهیزات پیست های اسکی ایران برای مسابقات مختلف مساعد است گفت: ایران می تواند میزبان مسابقات اسنوبرد معلولان جهان شود.

به گزارش راوی نیوز، دیمیتری لازاروسکی در حاشیه نخستین دوره مسابقات بین المللی جانبازان و معلولان که در پیست دیزین برگزار شد به خبرنگار ایرنا گفت: کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون اسکی ایران توانسته اند با ارتباط خوب در سالهای گذشته در ترویج ورزش اسکی اسنوبرد تلاش های زیادی را انجام دهند.
وی ادامه داد: تجهیزات مناسب اسکی می تواند ایران را به عنوان میزبان شایسته برای رقابت های بین المللی و جهانی ورزشکاران معلول در جهان معرفی کند.
رئیس ورزش های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک با اشاره به اینکه امکانات پیست بین المللی دیزین می تواند پذیرای مسابقات جهانی باشد گفت: به روز شدن برخی زیرساخت ها در پیست دیزین، رویداد بزرگی برای میزبانی اسکی ایران است.
لازاروسکی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی براینکه استعداد پایه ای ورزش اسکی ایران را چگونه ارزیابی می کنید تصریح کرد: کمیته بین المللی پارالمپیک و فدراسیون جهانی اسکی مجاز به توسعه مستقیم این رشته ورزشی در سایر کشور ها نیست ولی اگر کمیته های بین المللی کشورهای مختلف گامی در جهت رشد ورزش اسکی بردارند، ما نیز حمایت هایی را به منظور خرید تجهیزات و کمک های مالی خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه استعدادهای زیادی را در ورزش اسکی ایران می توان کشف کرد، به «ایرنا» خاطر نشان کرد: استعداد اگر همراه با تلاش نباشد به جایی نمی رسد، بلکه با تلاش در جهت کشف استعدادهای ورزشی به نتایج قابل قبولی می توان دست یافت.
در نخستین دوره رقابت های بین المللی پارااسکی اسنوبورد، پنج ورزشکار جانباز و معلول به مدت ۲ روز در پیست اسکی بین المللی دیزین به رقابت با هم پرداختند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار