سرویس خبری: استان البرز, طالقان .
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۵:۳۲ | پرینت | چاپ
مشاهده ردپای پلنگ در طالقان/تصویربرداری انجام شد

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست طالقان از مشاهده ردپای پلنگ در حیات‌وحش این شهرستان خبر داد و گفت: همیاران محیط‌ زیست طالقان موفق به مشاهده و تصویربرداری از پلنگ شدند.

به گزارش راوی نیوز، حشمت اله کشیری با اعلام این خبر اظهار کرد: در راستای آموزش جوامع محلی و جذب همیاران و تعامل و همکاری با دوستداران محیط‌ زیست و شکارچیان قانونمند، پایش شبانه‌روزی مناطق آزاد و شکارممنوع انجام می‌شود.

وی در ادامه نتیجه همکاری جوامع محلی و همیاران محیط‌زیست را مشاهده بیش از سه هزار رأس کل و بز و مشاهده حیات‌وحش شاخص مانند پلنگ و سیاه‌گوش، خرس قهوه‌ای و دیگر حیات‌وحش اعلام کرد.

کشیری با تأکید بر اینکه دو نفر از همیاران و دوستداران محیط‌ زیست در حین گشت مناطق در نزدیکی مراکز مسکونی یکی از روستاهای مجاور شهر طالقان به ردپای پلنگ برخورد کرده‌اند، گفت: برای بررسی دقیق‌تر اقدام به دوربین کشی شد و در فاصله بسیار نزدیک موفق به مشاهده پلنگ شدیم.

رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست طالقان بابیان اینکه در سرشماری یکم دی‌ماه سال جاری در همان محل ردپای پلنگ مشاهده‌شده بود، به «مهر» گفت: طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده در محل مورد نظر دو  قلاده پلنگ به‌صورت جفتی زندگی می‌کنند.

وی افزایش حیات‌وحش و نزدیکی کل و بز و پلنگ به مراکز مسکونی را ناشی از پایش شبانه‌روزی و امنیت مناطق و همکاری جوامع محلی دانست و از شهروندان طالقانی درخواست کرد به دلیل پوشیده بودن ارتفاعات از برف و نزدیکی حیات‌وحش به مراکز مسکونی در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا هرگونه اخبار مرتبط با محیط‌ زیست شهرستان تماس حاصل کنند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار