سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۰۹:۴۳ | پرینت | چاپ
کسب رتبه دوم توسط شهرستان ملارد در کشف و مبارزه با قاچاق کالا

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد از کسب رتبه دوم این شهرستان در کشف و مبارزه با قاچاق کالا در بین شهرستانهای استان تهران خبر داد و موفقیت در این مسیر را نیازمند فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مداوم به جامعه عنوان کرد.

به گزارش راوی نیوز، مجتبی شاهقلیان گفت ضرورت دارد برنامه ‌های فرهنگ‌سازی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا به ‌گونه‌ای باشد که جامعه بطور شفاف و واضح از عمق خسارت‌های خرید کالای قاچاق مطلع شود.

شاهقلیان خاطر نشان کرد: با کاهش تقاضاست که عرضه این‌گونه کالاها کاسته می شود.

وی افزود متأسفانه قاچاق کالا در نگاه اول یک معضل اقتصادی است اما با توجه بیشتر به این مقوله مشخص خواهد شد که قاچاق، معضلی فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است.

شاهقلیان که در جمع اعضای کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ملارد سخن می گفت بابیان این نکته که مردم در زمان خرید کالا بیشترین ارتباط را با صنوف و بازاریان دارند خاطرنشان کرد: ضرورت دارد اداره صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاق اصناف با برگزاری دوره‌های آموزشی برای متصدیان واحدهای تجاری آنها را از مضرات قاچاق در جامعه آگاه نماید و در مرحله بعد با گسترش گشت‌های بازرسی با همکاری اعضای کمیسیون به وظایف قانونی خود عمل کنند.

وی ادامه داد: مردم با خرید اینگونه کالاها علاوه بر آسیب رساندن به خود موجب تعطیلی کارخانه ها و همچنین از بین رفتن شغل در کشور می شوند.

گفتنی است، شهرستان ملارد در حالی موفق به کسب ابن رتبه گردیده که هنوز از تجهیزات و نیروی انسانی کافی در دستگاههای مرتبط با این موضوع همچون اداره تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی برخوردار نیست.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار