سرویس خبری: استان تهران, ملارد .
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۰:۰۴ | پرینت | چاپ
شهرداری ملارد در حوزه حریم وظیفه خدماتی ندارد

عضو شورای اسلامی شهر ملارد گفت: شهرداری در حوزه حریم، وظیفه خدماتی ندارد و فقط اِعمال مدیریت شهرداری به عرصه نظارتی و تغییر کاربری ها خلاصه می شود.

به گزارش راوی نیوز، معصومه بیات با اشاره به اِعمالِ مدیریت شهرداری در دو حوزه حریم و محدوده اظهار داشت: قریب به سه سال است که اقدامات و نظارت شهرداری در قالب دو واژه مذکور(حوزه و حریم) عملیاتی می شود و به نوعی اطلاق عبارت حوزه استحفاظی در عرصه مدیریت شهری منسوخ شده است.

عضو شورای اسلامی شهر ملارد در خصوص دستورکارهای مدیریت شهری در حوزه محدوده گفت: کنترل، نظارت و انجام خدمات و عملیاتی ساختن وظایف شهرداری در چارچوب ماده۵۵، همچون نظافت، کنترل ساخت و ساز و توسعه فضای سبز پیگیری و اجرایی می شود.

وی افزود: بعد از محدوده، حوزه حریم شروع می شود که در این عرصه، شهرداری وظیفه خدماتی ندارد و اِعمال مدیریت این مجموعه به نظارت و تغییر کاربری ها خلاصه می شود.

بیات در خصوص علت ورود شهرداری به عرصه مدیریتی مناطق و نواحی خارج از بافت روستایی گفت: به طور طبیعی شهر ملارد در حال رشد است و مهاجرپذیری و افزایش جمعیت این منطقه ایجاب می کند تا عرصه برای توسعه احتمالی آن در آینده باز شود.

عضو شورای اسلامی شهر ملارد عنوان کرد: برای توسعه شهر، نیازمند به حریم هستیم و به نوعی این امر اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: بخش صفادشت از این حیث با چنین محدودیت هایی مواجه نیست و به علت برخورداری از اراضی و عرصه منابع طبیعی، در بخش مذکور دغدغه در خصوص توسعه شهری و محدودیت های مربوطه به مانند آنچه که در شهر ملارد شاهد هستیم وجود ندارد.

بیات به «مهر» یادآور شد: منطق پیوستن اراضی خارج از بافت روستاها نیز بر این امر(لزوم توسعه شهر در آینده) معطوف می شود که نباید از نظر دور داشت که بافت های روستایی همچنان تحت مدیریتی دهیاری ها قرار دارد و امیدواریم با تدبیر لحاظ شده در توسعه شهری ملارد، از مَنظر وسعت منطقه ای با چالش خاصی مواجه نشویم.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار