سرویس خبری: استان تهران, تهران .
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۴:۲۶ | پرینت | چاپ
نشت گاز منوکسیدکربن جان یک خانم ۳۵ ساله تهرانی را گرفت

نشست گاز منوکسید کربن از وسایل گرمایشی و بسته بودن تمامی در و پنجره ها و استفاده از دودکش های نامناسب باعث مرگ یک خانم ۳۵ ساله در خیابان شکوفه تهران شد.

به گزارش راوی نیوز، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حادثه انتشار گازمنوکسید کربن در یک واحد مسکونی در خیابان شکوفه خبر داد و گفت: در این حادثه یک خانم ۳۵ ساله بدلیل شدت مسمومیت با این گاز جان باخت.
سید جلال ملکی افزود: ساعت ۱۰:۴۳ امروز (یکشنبه ۱۹ دی ۹۵) حادثه گازگرفتگی یک منزل مسکونی در خیابان شکوفه خیابان عزیزی به سامانه ۱۲۵ اعلام و ماموران گروه نجات شماره ۹ آتش نشانی شهر تهران به محل حادثه اعزام شدند.
وی بیان کرد: در یک ساختمان ۳ طبقه ۹ واحدی در طبقه سوم و در یک واحد ۵۰ متری همسایه ها از غیبت خانمی که در منزل بود نگران شده که پس از اطلاع به سامانه ۱۲۵ ماموران آتش نشانی به محل حادثه رفتند.
ملکی ادامه داد: با حضور آتش نشانان در این منزل مسکونی باز شد که آتش نشانان مشاهده کردند یک خانم ۳۵ ساله در کنار بخاری خوابیده بود.
وی خاطرنشان کرد: آتش نشانان مشاهده کردند که شعله های بخاری به رنگ زرد و نارنجی درآمده که این تغییر رنگ از علائم انتشار گاز کشنده منوکسید کربن بود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران یادآور شد: با حضور عوامل اورژانس مشخص شد که این خانم بدلیل شدت مسمومیت با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست داده است.
وی با بیان اینکه علت دقیق فوت این خانم پس از معاینات پزشکی قانونی مشخص می شود به «ایرنا» گفت: با بررسی کارشناسان آتش نشانی مشخص شد استفاده از دودکش نامناسب برای آبگرمکن دیواری و همچنین متصل نبودن کامل دودکش بخاری بر روی دیوار، بسته بودن تمامی در و پنجره ها و عدم استفاده از دودکش و کلاهک (اچ) روی سطح پشت بام از عوامل بروز این حادثه مرگبار بود.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار