سرویس خبری: استان تهران, تهران .
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۶:۱۷ | پرینت | چاپ
کارگاه های آموزشی «بهشت» ویژه زوج های جوان شهر تهران برگزار می شود

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری کارگاه های آموزشی «بهشت» ویژه زوج های جوان خبر داد و گفت: این کارگاه ها با هدف ارتقای دانش و توانمندسازی زوج های جوان در حل مشکلات و بهبود زندگی مشترک در راستای تحکیم بنیان خانواده اجرا می شود.

به گزارش راوی نیوز، الهه عطائی افزود: این کارگاه ها ویژه زوج های جوانی که در پنج سال اول زندگی مشترک هستند، طراحی شده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران ضعف زوجین در زمینه مهارت‏های همسرداری، روابط زناشویی، حل تعارضات و مدیریت زندگی خانوادگی و نیز فقدان و یا ضعف در زمینه اصول و اهداف زندگی مشترک و خانوادگی را یکی از عوامل مهم طلاق عنوان کرد.
وی گفت: اگر زوج ها، در سال های اول ازدواج، آموزش‏ها و مهارت‏های لازم را برای زندگی مشترک کسب کنند، می‏توان پیش‏بینی کرد که بسیاری از عوامل طلاق، کنترل شده و یا به حداقل برسد.
عطائی اظهار کرد: با توجه به بررسی های انجام شده، بحرانی ترین سن پایداری ازدواج در پنج سال اول زندگی مشترک به شمار می رود بنابراین مناسب است برنامه ریزی برای تحکیم بنیان خانواده از همان ابتدای شکل گیری خانواده صورت گیرد که اداره کل امور بانوان در این خصوص به طراحی و اجرای کارگاه‏های آموزشی «بهشت» اقدام کرده است.
وی گفت: اداره کل بانوان شهرداری تهران در نظر دارد حین برگزاری کارگاه های مذکور، میزان مشارکت، نیازهای مخاطبان و مشکلات زوج های جوان را نیز احصاء کند تا در برنامه ریزی های آینده برای گروه مخاطب زوج های جوان و پیش بینی برنامه های گسترده تر، با مطالعات دقیق تر و کاربردی تر اقدام کند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران افزود: مرحله اول این طرح از نیمه دوم آذرماه در سطح مناطق ۱۷ و ۲ به صورت پایلوت آغاز و با استقبال خوبی در این مناطق مواجه شد.
عطائی با اشاره به فرآیند اجرای کارگاه‏های آموزشی «بهشت» اظهار کرد: از زوج های جوان ثبت نام کننده در این طرح، مصاحبه و تست رضایت از زندگی مشترک گرفته و نیازهای آموزشی و مشاوره ای مخاطبین، احصاء می‏شود و بر اساس آن زوج ها ضمن شرکت در کارگاه های آموزشی در جلسات مشاوره های گروهی و فردی نیز شرکت می کنند و در پایان از برنامه های گردشگری آموزشی نیز بهره مند می شوند.
مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران گفت: کارگاه های آموزشی طرح بهشت با موضوعات نشاط و صمیمیت پس از ازدواج، شخصیت شناسی هیجان و تعهد، مهارت های گفتگو، بهداشت زناشویی، برگزار می شود.
عطائی خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال این طرح در مناطق ۱۷ و ۲ شهر تهران، اجرای گسترده این طرح را در سطح شهر تهران در دست برنامه ریزی داریم.


گزارش تصویری
جستجو