سرویس خبری: استان تهران, پاکدشت, پیشوا, قرچک, ورامین .
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۷:۳۰ | پرینت | چاپ
فرمانداران شهرستان های جنوب شرق استان تهران درگذشت آیت الله هاشمی را تسلیت گفتند

فرمانداران شهرستان های جنوب شرق استان تهران با صدور پیام های جداگانه ای، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

به گزارش راوی نیوز، در این پیام های تسلیت، فرمانداران ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت با تمجید از نقش برجسته آیت الله هاشمی در پیشبرد اهداف والای نظام، از ایشان به عنوان یار با وفای امام راحل و رهبر معظم انقلاب یاد کردند.

در پیام محمدرضا یوسفی فرماندار ورامین آمده است: خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام راحل، مجاهد و مبارز دوران نهضت انقلاب اسلامی باعث تألمات جامعه ایران اسلامی شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی بی شک یکی از استوانه های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد که در دوران رژیم ستم شاهی مبارزات بسیاری انجام داد و رنج ها، شکنجه و مرارت های بی شماری را تحمل کرد.
ایشان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز توانست با دنبال نمودن ارزش ها و اهداف والای نظام و پذیرش مسئولیت های مهم و خطیر به حق انقلاب را در مسیر اصلی نگاه دارند.
محمدکرم محمدی فرماندار پیشوا نیز در پیام تسلیت خود آورده است: رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی)، مایه تاثر و تألم عمیق جمهوری اسلامی ایران شد.
این شخصیت عالیقدر، با تلاش های خستگی ناپذیر و انجام مسئولیت های حساس خود در تمامی دوران های سخت و پرفراز و نشیب نظام و انقلاب، حضوری موثر، تعیین کننده و راهگشا داشت.
توصیفات زیبای ایشان در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی همچون «آقای هاشمی از اصلیترین افراد نهضت در دوران مبارزات بود» گویای اثرگذاری این شخصیت ممتاز و ارزشمند در مقاطع حساس و عرصه های گوناگون در خدمت به نظام و انقلاب اسلامی است.
در پیام تسلیت علی صادقی فرماندار پاکدشت آمده است: مقارن با سوگ فاطمه معصومه(س) و شهادت امیرکبیر، ایران اسلامی نیز در غم از دست دادن بزرگ مردی از آن تبار سیاه‌پوش شد.
آیت‌الله اکبر هاشمی رفسجانی فرزند صالح روح الله، یار وفادار رهبری و چهره بی‌همتای انقلاب اسلامی به انتهای عمر پرخیر و برکت خود رسید و دعوت حق را لبیک گفت. بی‌شک نقش بی‌بدیل این شخصیت ممتاز در دوران مبارزه با استعمار، خدمات شایسته و ماندگارش در سال‌های دفاع مقدس، اراده‌اش در راهبری دوران سازندگی، بزرگی‌اش در جریان اعتدال و صبر فاخرش در برابر ناملایمات، نام هاشمی را برای همیشه تاریخ بر تارک افتخارات این مرز و بوم جاودان خواهد ساخت.
مسعود مرسل پور فرماندار قرچک نیز با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: عالم مجاهد، انقلابی نستوه و یار دیرین حضرت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه و مقام معظم رهبری که عمر پر برکت خود را در شکل گیری انقلاب اسلامی، استقرار نظام جمهوری اسلامی و ایفای مسئولیت های خطیر در اداره کشور و دفاع مقدس سپری کرد به دیدار معبود شتافت.
نام ، یاد و آموزه های ایشان همواره بر تارک ایران و انقلاب اسلامی در درخشش و الگوی وفاداران به آرمان های انقلاب اسلامی خواهد بود.
اینجانب ضمن تسلیت فقدان این عالم و مجاهد سخت کوش به رهبر انقلاب و مردم ولایت‌مدار و همیشه در صحنه ایران اسلامی از خداوند متعال برای ایشان علوم درجات را مسالت دارم.
قرار است که مجالس ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در مناطق مختلف جنوب شرق استان تهران برگزار شود.

منبع: ایرنا


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار