سرویس خبری: استان تهران, بهارستان .
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۱:۱۸ | پرینت | چاپ
جمع آوری ۳۰ معتاد متجاهر و بی خانمان در بهارستان

فرماندار بهارستان خبر داد:
فرماندار بهارستان در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بهارستان گفت: در دو ماه اخیر ۳۰ معتاد متجاهر و بی خانمان در این شهرستان جمع آوری شده است.

به گزارش راوی نیوز، بیژن سلیمان پور افزود: باید در کنار کارهای خوبی که در زمینه مقابله با عرضه، حوزه پیشگیری و درمان، آموزش و اطلاع رسانی انجام شده است؛ برای ساماندهی افراد آسیب دیده در اثر آسیب های اجتماعی به ویژه مواد مخدر با عنوان معتادان متجاهر برنامه ریزی شود.

وی ادامه داد: در زمینه کمپ های ترک اعتیاد در شهرستان اقدامات خوبی طی ۲ سال گذشته انجام شده است و تلاش ما این بوده که بجای افزایش تعداد کمپ ها به کیفیت، استاندارد سازی و بهینه کردن وضعیت کمپ ها توجه شود.
فرماندار بهارستان در ادامه با بیان اینکه تا کنون ۱۲۴ معتاد متجاهر ساماندهی شد ه است، اظهار داشت: در گذشته ۹۴ نفر به صورت پراکنده ساماندهی شده بود و در ۲ ماه گذشته ۳۰ معتاد متجاهر و بی خانمان جمع آوری و ساماندهی شده اند.
سلیمان پور دامن زدن به مسائل گور خواب ها را اقدامی سیاسی دانست وافزود: متاسفانه بروز این پدیده ها از ازمنه سابق وجود داشته و مربوط به این دوره نیست و بجای استفاده از عواطف انسانی برای تخریب بخشی از نظام باید به دنبال حل مسائل بود و دامن زدن به این مسائل و مشکلات با اهداف و اغراض سیاسی به ضرر به نظام و کشور است.
وی ادامه داد: در شهرستان بهارستان از بین ۱۶ شهرستان استان تهران آسیب پذیری و وجود یک بستر مستعد برای ناهنجاری های اجتماعی به دلیل تراکم، فراوانی و ترکیب جمعیت و نبود زیر ساخت ها و نهاد های فرهنگی، آموزشی، درمانی به مراتب بالا تر از سایر سایر شهر ستان های است اما عنایت خداوند و تلاش اعضای شورای مبارزه با مواد مخدر سبب شده است این مسائل در شهرستان مدیریت شود، هر چند نباید از مسائل و لو کوچک به سادگی عبور کنیم.
فرماندار بهارستان بر واکنش سریع و اقدام به موقع در جمع آوری و ساماندهی افراد آسیب دیده و معتادان متجاهر تاکید کرد.


گزارش تصویری
جستجو