سرویس خبری: استان تهران, ورامین .
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۲:۳۰ | پرینت | چاپ
ساختمان گودبرداری شده مجوز نداشته است

رئیس شورای اسلامی شهر ورامین:
رییس شورای اسلامی ورامین در جلسه بررسی علل فروریخت ساختمان چهار طبقه گفت: بررسی ها نشان می دهد ملک فوق بدون مجوز بوده است و در حال دریافت مجوز بوده است.

به گزارش راوی نیوز، علل فروریختن ساختمان چهارطبقه که به کشته شدن سه نفر منجر شد در جلسه ای فوق العاده شورای اسلامی ورامین در محل این شورا با حضور اعضای شورا، شهردار و مسئولان شهرداری ورامین روز چهارشنبه برگزارشد و هر یک از اعضای شورای اسلامی، شهردار و مسئولان شهرداری نظرات خود را پیرامون وقوع این حادثه ارائه کردند.

سید رضا احمدی در این جلسه گفت: باتوجه به این که مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در معرض اتهام هستند نمی توان در حال حاضر کمیته حقیقت یاب تشکیل داد ولی رسیدگی به این موضوع از سوی کارشناسان دستگاه قضایی در حال بررسی می باشد.
وی اظهار کرد: بیش از ۱۰ بار از ملک فوق بازدید شده اما اسنادی هم در این خصوص وجود ندارد.
وی گفت: چند نفر از اعضای شورای شهر اعلام کردند که گود برداری این ملک را مشاهده کرده اند ولی چون در خیابان اصلی این اتفاق رخ داده احساس می کردند که با مجوز صورت گرفته است.
احمدی افزود: تیم کارشناسی ویژه شهرداری برای بررسی علل حادثه تشکیل شده و پس از نظرات کارشناسان متعهد متخصص افراد مقصر در هر سمتی که باشند معرفی و میزان کوتاهی هر فرد مشخص می شود.
وی افزود: در گروه ها و کانال های تلگرامی هرکس با هدف و نیتی خاص به موضوع پرداخته و حجم بالای حملات غیر منصفانه بر علیه شورا و شهرداری صورت گرفته گویی فقط شهرداری و شورا مسئول وقوع این حادثه بوده است.
محمد وصال پور دیگرعضو شورای اسلامی شهر ورامین گفت: باید جلسه مدیریت بحران و شورای تامین شهرستان برای تنویر افکار عمومی صبح همان روز اول برگزار می شد تا سواستفاده کنندگان در فضای مجازی موج سواری نکنند.
محمدشیرکوند ازدیگر اعضای شورا هم گفت: نمی توان قبول کرد که پلیس ساختمان شهرداری که کوچکترین ساخت و ساز ها را رصد، شناسایی و برخورد می کند گودبرداری این بنای بزرگ را در کنار بلوار اصلی ندیده باشد.
حجت الاسلام صدرایی عضو شورای اسلامی شهر ورامین هم گفت: اگر گودبرداری این مکان بدون مجور صورت گرفته آیا تخریب هم بدون اجازه و هماهنگی بوده است.
دیگر عضو شورا هم گفت: شهرداری ما سه سال است دچار حاشیه است و دارای اشکالات فنی متعددی است و وقتی نیروهای بی انگیزه، بدون تخصص و متخلف در سمتی قرار می گیرند این چنین پیامدهایی دارد.
جعفر اردستانی گفت: نباید فقط ۲ نیروی شرکتی پلیس ساختمان را مقصر دانست باید وجدان داشت واشتباهات را پذیرفت.
وی تأکید کرد: مصیبت بزرگی در شهر به وقوع پیوسته و اگر شهردار استیضاح نشود من به علت بی کفایتی شورا استعفا می کنم.
شهردار ورامین نیز در این رابطه گفت: اشتباه یک یا ۲ نفر را نباید به همه نیروهای شهرداری تعمیم داد ، قضاوت ها باید برای رضای خداوند باشد و همه باید منصفانه داوری کنند.
علی حیدریان گفت: اختلاف با شخص شهردار نباید به بهانه ای برای حمله به نهاد خدمت رسان شهرداری تبدیل شود، طوری حرف بزنیم وقضاوت کنیم که در محضر داوری الهی شرمنده نشویم.
وی گفت: من شخصا اطلاعی از تخریب بدون مجوز ساختمان نداشتم و فکر می کردیم چون در بلوار اصلی واقع شده است است حتما مجوز دارد.
وی بیان کرد: پلیس ساختمانی ماکوتاهی کرده است و نبایدبه مالک اجازه ادامه کار داده می شد.
حیدریان افزود: مالک برای حمل آن میزان آوار آنهم در بلوار اصلی می باید باراهنمایی ورانندگی هماهنگی می کرد ومجوز می گرفت که این کار هم نکرده است.
وی گفت: مالک تخلف کرده و نباید همه قصور واشتباهات را به شهرداری نسبت داد.
شهردار ورامین افزود: تیم کارشناسی ویژه شهرداری برای بررسی علل حادثه تشکیل شده است و پس از اعلام نظرکارشناسان متعهد و متخصص، افراد مقصر در هر سمتی که باشند معرفی و میزان کوتاهی هر فرد مشخص می شود.
وی گفت: نتایج بررسی اقدامات این تیم پس از نهایی شدن به اطلاع مردم رسانده می شود۰
گفتنی است، شامگاه یکشنبه ۱۹ دی ۹۵ گذشته یک ساختمان چهارطبقه در ورامین به دلیل گودبرداری غیر مجاز به طور کامل فروریخت و در آن یک زن به همراه دو فرزندش جان خود را از دست دادند.

منبع: ایرنا


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار