سرویس خبری: استان البرز, کرج .
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۵| ساعت انتشار: ۱۲:۳۰ | پرینت | چاپ
پیشگیری از وقوع جرم نیازمند تخصیص منابع مالی است

رئیس‌کل دادگستری استان البرز:
رئیس‌کل دادگستری استان البرز تاکید کرد پیشگیری از وقوع جرم به تخصیص منابع نیاز دارد.

به گزارش راوی نیوز، احمد فاضلیان پیش از ظهر شنبه ۲۵ دی ۹۵ در ششمین مجمع پیشگیری از وقوع جرم استان البرز که در مقر فرماندهی ناجای استان برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور یکی از پیشگام‌ترین سازمان‌ها در حوزه پیشگیری است، اظهار کرد: طی ۱۰ سال اخیر این سازمان چند برنامه پنج‌ساله را پشت سر گذاشته است که نتایج امیدوارکننده‌ای در تصمیم‌سازی‌ها، نوع برخورد و سیاست سازی‌ها داشته است.

وی در ادامه به سومین برنامه سازمان قضایی کشور در خصوص تقدم پیش‌بینی بر پیشگیری اشاره کرد و افزود: پیش‌بینی در این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است همان‌طور که می‌بینیم سال‌های گذشته جرائم سایبری به شکل امروزی وجود نداشت.

فاضلیان به نقش گزینش نیروهای شایسته در کاهش جرم در سازمان‌های نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: تأمین نیازهای مادی و معنوی نیروها نیز از عوامل مؤثر در کاهش چشمگیر بزهکاری در سازمان‌های نیروهای مسلح است.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز در بخش دیگری به اقدامات قوه قضاییه برای پیشگیری از وقوع جرم در سازمان‌های نیروهای مسلح اشاره کرد و افزود: معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز رتبه مناسبی نیز در کشور کسب کرده است.

وی آموزش و مشاوره‌های پیش از ازدواج و قبل از طلاق، برخورد با مال‌خرها که نقش زیادی در افزایش سرقت دارند و پیشگیری در حوزه قاچاق کالا و ارز را ازجمله اقدامات انجام‌شده در معاونت پیشگیری دادگستری استان اعلام کرد.

به گفته فاضلیان یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده در این حوزه را با محوریت آموزش‌وپرورش و برگزاری اولین کارگاه آموزش و تربیت مربیان به میزبانی استان البرز است که این طرح با عنوان مداخله روان‌شناختی و اجتماعی زودرس در فرآیند رشد کودکان سعی دارد زمینه‌های وقوع جرم را از سنین پایین از بین ببرد.

رئیس‌کل دادگستری استان البرز با تأکید بر اینکه پیشگیری یک امر درازمدت است و نباید توقع زودرس از آن داشته باشیم، گفت: پیشگیری به تخصیص منابع نیاز دارد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار