سرویس خبری: استان تهران, شهریار .
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۰۹:۰۵ | پرینت | چاپ
ثبت نام اعتکاف رجبیه آغاز شد/ حضور جوانان در اعتکاف نعمت الهی است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار:
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار گفت: ثبت‌نام از معتکفین در این شهرستان آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت مساجد ادامه دارد.

به گزارش راوی نیوز، حجت‌الاسلام و المسلمین صدقعلی جلیل زاده اعتکاف را مراسمی معنوی و پر محتوا دانست و اظهار داشت: اعتکاف بهترین فرصت برای رهایی از مسائل دنیوی و پرداختن به امور معنوی و اخروی است.

وی با بیان اینکه اعتکاف زمینه لازم برای رویش معنویات در جان انسان ایجاد می کند، تبیین کرد: اعتکاف در روزهای ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ ماه رجب در مساجد برگزار می‌شود که از مهم‌ترین آثار فردی اعتکاف  پاکی، نزدیکی به خدا، جلب رضایت پروردگار، تهذیب نفس ئ تقئیت روحیه عبودیت و بندگی باریتعالی است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار از آغاز ثبت‌نام اعتکاف در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد: ثبت‌نام از معتکفین در این شهرستان آغاز شده و تا تکمیل ظرفیت مساجد ادامه دارد.

جلیل زاده ویژه برنامه‌های اعتکاف را برگزاری محافل انس با قرآن، اقامه نماز جماعت، خواندن ادعیه، برگزاری مراسم میلاد حضرت علی(ع) و وفات حضرت زینب(س)، برپایی حلقه‌های معرفت و نشست‌های بصیرتی و برگزاری گفتمان‌های دینی دانست و گفت: برگزاری دعای ام داوود در مساجد مجری اعتکاف نیز از برنامه های این ایام است.

وی به مساجد برگزار کننده اعتکاف در شهریار اشاره کرد و گفت: ۴۰ مسجد برای استقبال و پذیرایی از بانوان و آقایان جهت برگزرای مراسم سه روزه معنوی اعتکاف آماده شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار استفاده از گوشی های همراه دوربین دار در ایام اعتکاف را ممنوع اعلام کرد و ادامه داد: در این ایام کانال های تلگرامی و سایت هایی که برای استفاده جوانان و مردم عزیز دارای محتوا مناسب هستند معرفی خواهند شد.

جلیل زاده تبلیغات نامزدهای انتخاباتی در این مراسم را ممنوع دانست و به «مهر» گفت: اجازه استفاده های تبلیغاتی از این مراسم به نامزدهای انتخاباتی داده نخواهد شد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار