سرویس خبری: استان تهران, شهریار .
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۱:۵۵ | پرینت | چاپ
برقراری امنیت بدون تعامل مردم با پلیس امکان پذیر نیست

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران:
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران گفت: برقراری امنیت بدون تعامل مردم با پلیس امکان پذیر نیست و مطمئنا هر چه این تعامل بیشتر باشد برقراری امنیت در جامعه نیز بیشتر است.

به گزارش راوی نیوز، سرهنگ مهدی سرپناه صبح امروز یکشنبه ۲۰ فروردین ۹۶ در جمع خبرنگاران حاضر در مقر فرماندهی انتظامی غرب استان تهران، با بیان اینکه امنیت از مقوله های بسیار مهم در هر جامعه ای است، بیان داشت: مردم بیشترین نقش را در برقراری امنیت در جامعه به عهده دارند.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری اجتماعی زیر بنای ایجاد امنیت در سطح جامعه است ،افزود: تجربه نشان داده است که برقراری امنیت بدون تعامل مردم با پلیس امکان پذیر نیست و مطمئنا هر چه این تعامل بیشتر باشد برقراری امنیت و آرامش در سطح جامعه نیز بیشتر خواهد بود.

این مقام انتظامی از امنیت به عنوان نیاز حقیقی و اولیه انسان ها نام برد و گفت: زیر ساخت همه فعالیت های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، امنیت است.

وی مشارکت مردم در تامین امنیت را کلیدی ترین نقش در جامعه و پلیس را بعنوان محوری ترین سازمان در حفظ این مهم دانست و گفت: تلاش ها برای تحقق امنیت اجتماعی پایدار باید در جهت فعالیت های فرهنگی و آموزش همگانی سوق داده شود.

سرپناه اظهار داشت: استفاده از اهرم های اجتماعی در پیشگیری از جرائم، موضوعی است که امروز در نظام اجتماعی، جایگاه ویژه ای دارد.

وی اضافه کرد: در پیشگیری از جرائم اجتماعی باید چند بعدی عمل کرد که نقش سازمان های مردمی در این زمینه بسیار مؤثر است و معاونت اجتماعی با استفاده از اطلاع رسانی دقیق و هدفمند باعث تسهیل مأموریت ها و عملکرد پلیس شده که این خود باعث برقراری نظم و امنیت و ارتقای احساس امنیت در جامعه می شود.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران به «مهر» بیان داشت: تقویت امر به معروف عامل مهم در پیشگیری از جرائم اجتماعی هر جامعه است.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار