سرویس خبری: استان البرز, کرج .
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۳:۳۵ | پرینت | چاپ
نقش تهاجم فرهنگی در افزایش میزان ورودی پرونده به محاکم

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری استان البرز مطرح کرد:
نجف نیا گفت: دشمن با برنامه منسجم، انحراف در کودکان که آینده‌ساز کشور هستند را در دستور کار قرار داده و آثار آن را می‌توان در برنامه‌های اجرای شده آن‌ها که منجر به افزایش وقوع جرم در حوزه‌های اخلاقی و خانوادگی شده مشاهده کرد.

به گزارش راوی نیوز، فرید نجف‌نیا، معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری استان البرز در مصلای  مهرشهر کرج با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ گفت: امروز جهانیان بر مقوله فرهنگی و قدرت آن در از پای درآوردن کشورها اذعان می‌کنند در حالی که سال‌ها پیش از این، امام خمینی(ره) با تاکید بر نقش و اهمیت فرهنگ فرمودند که راه اصلاح یک کشور، اصلاح فرهنگ آن است.

وی افزود: دشمن با حرکتی خزنده، از طریق مسیر فرهنگی مترصد ضربه زدن به بنیان باورها و اعتقادات مردم است و در هر برهه با تعابیر مختلفی که رهبر معظم انقلاب چون تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی، ولنگاری فرهنگی و نفوذ فرهنگی برای آن به کار برده‌اند می‌خواهد نقشه خود را عملی کند.

معاون فرهنگی رئیس کل دادگستری استان البرز به اشاره به تعبیر «هوا» برای مقوله فرهنگ توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی توضیح داد: این تعبیر به بهترین نحو بیانگر اهمیت فرهنگ در زندگی‌های امروزی است کما اینکه اگر هدایت و حساسیت رهبری در این حوزه نبود مردم بیدار ایران اسلامی آسیب‌های بیشتری می‌دیدند.

وی به برنامه دشمن برای تاثیر در نسل جوان و کودکان از طریق ابزارهای مختلف فرهنگی همچون فیلم، کارتون، موسیقی، اسباب بازی و … اشاره و بیان کرد: دشمن با برنامه منسجم، انحراف در کودکان که آینده‌ساز کشور هستند را در دستور کار قرار داده و آثار آن را می‌توان در برنامه‌های اجرای شده آن‌ها که منجر به افزایش وقوع جرم در حوزه‌های اخلاقی و خانوادگی شده مشاهده کرد.

نجف‌نیا با تاکید بر نقش برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در کاهش وقوع جرایم گفت: دستگاه قضایی با درک شرایط موجود و رهیافت‌هایی که از محل مطالعات دقیق خود داشته به این جمع‌بندی رسید که با ایجاد معاونت فرهنگی، رفع کاستی‌ها در این حوزه را در حیطه درون و برون‌سازمانی در دستور کار قرار دهد.

وی در پایان حجم ورودی پرونده به دستگاه قضایی را موجب افزایش فشار بر قضات و کارکنان این مجموعه عنوان کرد و افزود: معاونت فرهنگی دادگستری کل استان البرز به دلیل میزان ورودی پرونده و امکانات موجود، مترصد است با راهکارهای فرهنگی در کاهش ورودی پرونده‌ها در حوزه برون‌سازمانی و افزایش بازدهی کارکنان در بخش درون‌سازمانی ایفای نقش کند.

 


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار