سرویس خبری: استان تهران, شهریار .
تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۳:۴۳ | پرینت | چاپ
زمان مراسم تشییع و ترحیم آتش نشان شهید فردوسیه

مسئول واحد آتش نشانی شهرداری فردوسیه زمان مراسم تشییع و ترحیم آتش نشان شهید این شهر را اعلام کرد.

به گزارش راوی نیوز، یوسف زارعی اظهار داشت: ساختمان مسکن مهر ثامن الائمه(ع) شهر فردوسیه شهریار غروب یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۹۶ دچار حریق شده و عملیات امداد از لحظاتی پس از وقوع حادثه آغاز شد.

وی افزود: اما دود بسیار غلیظ و سمی حاصل از آزاد شدن گاز یخچال واحدهای مسکونی سبب وقوع فاجعه گاز گرفتگی آتش نشانانی که برای عملیات داخل ساختمان بودند،شد و در نتیجه یک نفر از آتش نشانان به نام داوود نجاتی در این عملیات به شهادت رسید.

مسئول واحد آتش نشانی شهرداری فردوسیه گفت: همه آتش نشانان درگیر عملیات اطفاء حریق دارای دستگاه اکسیژن بودند، اما شهید نجاتی به عنوان نیروی پشتیبان، بیرون از ساختمان و بدون ماسک ایستاده بوده که خانمی به وی مراجعه کرده و از گیر افتادن دختر بچه ای ۸ ساله در داخل دودهای سمی داخل ساختمان خبر داد.

وی ادامه داد: این آتش نشان فداکار پس از اطلاع از اوضاع وخیم دختر بچه، بی محابا و با شجاعت تمام وارد آتش شده و دختر بچه را نجات می دهد، اما خود در اثر استشمام دودهای غلیظ و سمی، دچار گاز گرفتگی شده و به شهادت می رسد.

مسئول واحد آتش نشانی شهرداری فردوسیه، گفت: شهادت این شهید فداکار، حادثه ای بسیار غم بار و شوکی بزرگ برای بنده و همکارنم در آتش نشانی فردوسیه است.

وی به «مهر» گفت: پیکر مطهر این شهید آتش‌نشان سه شنبه ۲۶ اردیبهشت، ساعت ۱۰ صبح از مقابل ایستگاه ۱۰۱ آتش نشانی فردوسیه که محل خدمت این شهید عزیز است آغاز می شود و سپس پیکر پاک شهید برای خاکسپاری به روستای «پیغمبر» از توابع شهرستان رباط کریم منتقل می شود.

وی افزود: مراسم ترحیم و بزرگداشت شهید داوود نجاتی نیز، چهارشنبه، ۲۷ اردیبهشت، از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مسجد شهریار با حضور مردم قدر شناس و مسئولین شهرستان شهریار و نیز خانواده این شهید بزرگوار برگزار می شود.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار