سرویس خبری: استان البرز, ساوجبلاغ .
تاریخ انتشار: ۲۰ تیر ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۳:۱۰ | پرینت | چاپ
کیفرخواست اختلاس ۶ میلیاردی از پست بانک هشتگرد صادر شد

دادستان ساوجبلاغ:
دادستان عمومی و انقلاب ساوجبلاغ از صدور کیفرخواست برای اختلاس شش میلیارد ریالی و ایجاد آتش سوزی عمدی در پست بانک هشتگرد خبر داد.
به گزارش راوی نیوز، حیدر جعفری در تشریح آخرین جزئیات پرونده اختلاس شش میلیارد ریالی و ایجاد حریق عمدی در شعبه پست‌بانک هشتگرد گفت: اواخر سال ۹۴ گزارشی به دادسرای شهرستان ارجاع داده شد که در ساعات اولیه صبح، شعبه پست‌بانک این شهرستان دچار حریق شده و در آتش‌سوزی تعداد ۸۰۰ پرونده شامل قراردادهای بانکی، مدارک وام‌گیرندگان، ضامن و غیره به ارزش ریالی شش میلیارد ریال معدوم می‌شود.

وی افزود: با صدور دستور دادستانی، تحقیقات تخصصی در مورد این پرونده آغاز و در بررسی‌ها یکی از متصدیان بانک که عضو گروه اعتبارات بوده به‌عنوان مظنون مطرح می‌شود.

دادستانی عمومی و انقلاب ساوجبلاغ با اشاره به ابعاد مختلف این پرونده توضیح داد: در حین بررسی این پرونده شکایتی از طرف مدیر شعب پست‌بانک استان البرز علیه رئیس سابق پست‌بانک هشتگرد به اتهام سوءاستفاده از مدارک اشخاص و مشتریان شعبه بدون اطلاع آن‌ها، سوءاستفاده از اختیارات برای تشکیل پرونده‌های صوری و واریز کردن وجوه در قالب تسهیلات به حساب‌های مذکور و برداشت وجوه از آن‌ها مطرح شد که با این شکایت پرونده ابعاد وسیع‌تری پیدا کرد و هر دو متهم یعنی کارشناس اعتبارات و رئیس سابق شعبه هشتگرد بازداشت شدند.

وی افزود: پس از بررسی‌ها و جمع‌آوری ادله کافی تخلفات گسترده مالی و عمدی بودن آتش‌سوزی در این شعبه برای از بین بردن اسناد تخلف محرز شده و هر دو به اتهام آتش‌سوزی عمدی، سوءاستفاده از اسناد اداری و بانکی، اختلاس به مبلغ شش میلیارد ریال از طریق جعل و سندسازی اوراق بانکی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند و هم‌اکنون پرونده برای تهیه کیفرخواست به دادگستری شهرستان ارسال شد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار