سرویس خبری: استان تهران, ورامین .
تاریخ انتشار: ۲۴ تیر ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۵:۴۵ | پرینت | چاپ
پیاده روهای ورامین در تسخیر تعمیرکاران خودرو

به هرجای ورامین که سربزنید ، پیاده روهایی رو مشاهده می کنید که به دلیل توقف خودرو در آن امکان تردد عابران پیاده وجود ندارد، خودروهایی که برای تعمیر و یا تزئین برای ساعت های متمادی میسر مردم را سد کرده اند و هیچ مسئولی با آن ها کاری ندارد.

به گزارش راوی نیوز، یکی از مشکلات این روزهای ورامین ، وجود تعداد زیادی تعمیرگاه خودرو در خیابان های اصلی شهر است، تعمیرگاه هایی که در یک مغازه کوچک و با استفاده از محل پارک اتومبیل ها و یا پیاده رو اقدام به رفع مشکل خودروها می کنند بدون آن که هیچ دستگاهی اعم از شهرداری و یا پلیس راهور با تخلف آن ها کاری داشته باشد.
نصب شدن دوربین های شهری باعث شده تا اگر خودرویی برای لحظه ای نیز به صورت دوبله در خیابان توقف کند ، برای مالک خودرو برگ جریمه صادر شود ولی این واحدهای صنفی با وجود مزاحمت های بسیاری که برای ترافیک شهر و عبور عابران پیاده دارند، بدون کوچکترین مشکل به فعالیت های خود ادامه می دهند.
مأموران شهرداری ورامین نیز که در صورت مشاهده هر گونه سد معبر توسط دست فروشان با آنها برخورد کرده و نسبت به جمع آوری آن اقدام می کنند نیز در مواجهه با سد معبر این افراد بی تفاوت می گذرند و اقدامی قانونی برای برخورد با آن ها انجام نمی دهند.
این در حالی است که تاکنون اقدامی برای ساماندهی تعمیرگاه های شهرستان ورامین از سوی مسئولان صورت نگرفته و این واحدهای صنفی در جای جای شهر از میدان امام حسین (ع)، خیابان شهید بهشتی، میدان رازی، خیابان رسالت و سایر خیابان های اصلی با دریافت مجوز اقدام به فعالیت می کنند.
شهرداری ورامین که پیش از این با راه اندازی سیستم پارکبان، از توقف رایگان خودروها در معابر جلوگیری می کرد ، ماه هاست که این طرح را تعطیل کرده و صاحبان تعمیرگاه های خودرو بدون محدودیت زمانی ، محل پارک مردم را برای تعمیرات به خود اختصاص می دهند.
رئیس پلیس راهور شهرستان ورامین در این رابطه به خبرنگار ایرنا گفت: جریمه توقف خودرو در پیاده رو ۳۰۰ هزار ریال است.
سرهنگ مهدی نوفرستی افزود: زمانی که به متقاضیان فعالیت در عرصه تعمیر خودرو مجوز فعالیت داده می شود باید به محل کار و امکانات توقف خودرو توجه شود تا مشکل سد معبر برای شهر به وجود نیاید.
وی تصریح کرد: راهکار قانونی پلیس راهور با این افراد ، اعمال قانون و جریمه خودرو است که این امر از سوی پلیس راهور بارها و بارها انجام شده است.
وی تأکید کرد: در صورت تکرار تخلف و عدم توجه واحدهای صنفی به هشدارهای پلیس راهور، با مجوز قضایی این واحدها پلمب می شوند.
رئیس پلیس راهور ورامین افزود: صاحبان تعمیرگاه های اتومبیل نیز باید زمان تعمیر و حضور مشتریان را به گونه ای تنظیم کنند که از توقف تعداد زیاد خودرو جلوگیری کرده و مزاحمت کمتری برای شهروندان داشته باشند.
وی به ایرنا بیان کرد: برای رفع این مشکل تمامی دستگاه ها باید با یکدیگر همکاری داشته باشند و پلیس به تنهایی قادر به رفع آن نیست.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

 


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار