سرویس خبری: استان تهران, ورامین .
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۹:۵۲ | پرینت | چاپ
اداره ورزش و جوانان «زن بابای نامهربان» فوتبال کشوری ولی بومی ورامین

نقد راوی/
فوتبال ورامین برای سومین سال پیاپی در سطح لیگ معتبر دسته سوم کشور نماینده دارد اما گویا اداره ورزش و جوانان این شهرستان، نقش «زن بابای نامهربان» فوتبال کشوری ورامین را بر عهده گرفته است.

به گزارش راوی نیوز به نقل ازراوی امروز، تیم فوتبال «کاوه شهرداری ورامین» با قدمتی بیش از ۴۰ سال در منطقه محروم «خیرآباد» حدود دو سال است که با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری ورامین، دیگر از مشکلات عدیده مالی رنج نمی برد؛ گرچه هر کدام از بازیکنان بومی این تیم لیگ دسته سومی کشور، به طور میانگین، کمتر از سه میلیون تومان دریافتی سالانه دارند.
درآمد اندک بازیکنان و کادر مربیگری و… این تیم با ۹۹ درصد عوامل بومی – که افتخاری بی نظیر برای دشت ورامین و حتی استان تهران است – از انگیزه کادر فنی و بازیکنان این تیم کم نکرده و همین که برای سومین سال متوالی در لیگ دسته سوم کشور ماندگار شده، قابل تقدیر است و امسال نیز شانس بیشتری برای صعود به لیگ دسته دوم فوتبال کشور دارد.
تیم فوتبال «کاوه شهرداری ورامین» گلچینی از بهترین های شهرستان های ورامین، قرچک و پیشواست که تمام بازیکنانش محصل، دانشجو، کارگر، کارمند و شاغل هستند و در کنار شغل و تحصیلشان، بازی می کنند.

* «زن بابای نامهربان» فوتبال کشوری ولی بومی ورامین
این تیم بومی و پرافتخار ورامین، به دلیل ناملایمات و کارشکنی های مسئولان اداره ورزش و جوانان این شهرستان که منجر به عدم اختصاص زمین تمرین برای آماده سازی تیم شده است، در ورزشگاه «شهید ملاآقایی» قرچک تمرین می کند!
اداره ورزش ورامین با رئیس جدیدش برخلاف دوران رئیس قبلی، اراده ای دارد تا امکان تمرین و مسابقه این تیم مطرح را فراهم نکند و از ابتدای سال جاری در حال کارشکنی و عدم اختصاص زمین تمرین برای تیم فوتبال «کاوه شهرداری ورامین» است.
بهانه بی منطقی که اداره متولی ورزش برای این اقدام ضد ورزش و جوانان شهرستان آورده است، برگزاری لیگ جوانان ورامین است! یعنی از دید رئیس و کارشناسان مدعی کاربلدی اداره ورزش این شهرستان، لیگ جوانان ورامین مهمتر و ارزشمندتر از حضور قوی و پرافتخار «کاوه شهرداری ورامین» در لیگ دسته سوم و صعود به لیگ دسته دوم کشور است!
این بهانه سطحی و بی پشتوانه عقلانی در حالی بیان شده که این تیم بومی، باعث افتخار دشت ورامین شده و در حالی که ورامین سالهاست نماینده ای حتی در سطح استان تهران ندارد، با تیم های بزرگی مانند پرسپولیس، سایپا، پیکان و… بازی تدارکاتی برگزار می کند.
نکته مهمتر اینکه، زمین های متعلق به اداره ورزش ورامین خالی و بدون استفاده است اما بی تدبیری رئیس اداره باعث شده تا تیم فوتبال «کاوه شهرداری ورامین» با هزینه های گزاف، در ورزشگاه «شهید ملاآقایی» قرچک تمرین کند!

* بی تدبیری های اداره ورزش و جوانان خیانت به مردم ورامین است
بی تدبیری ها و حاشیه های فراوان رئیس جدید اداره ورزش و جوانان ورامین که مدت کوتاهی است سکاندار شده، در همین مدت منجر به کاهش حقوق و دستمزد کارمندان این اداره شد؛ به این ترتیب که وی با نوعی فریب آنها در ابتدای ورودش حقوق ها را کسر کرد و در سال جدید، تازه به سطح حقوق تعیین شده رئیس قبلی بازگرداند که این حقوق و دستمزد به صورت عادلانه و در خور شأن کارمندان زحمتکش پرداخت نمی شود.
قطع بیمه اداره کنندگان سالن های ورزشی این اداره نیز نوعی بی تدبیری از سوی رئیس جدید بود که باید عدم اقدام های زیرساختی آن اداره به صورت ملموس و عملیاتی را نیز به این معضلات اضافه کرد.
حال نیز ماه هاست که سنگ اندازی برای تنها تیم فوتبالی نماینده جنوب استان تهران در یک لیگ مهم کشوری، باعث سرخوردگی و تحمیل هزینه به افتخار دشت ورامین شده است.
بدون شک، اینکه در زمینه امور جوانان اقدام خاصی صورت نمی گیرد، خیانتی بزرگ از سوی اداره متولی امور جوانان به مردم کمتر برخوردار شهرستان ورامین با حدود ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است.
اما وظیفه مهم اداره ورزش و جوانان، فراهم آوردن امکانات و تسهیلات برای ورزشکاران و جوانان شهرستان است که عدم در اختیار نهادن کمترین امکانات موجود که زمین چمن ورزشگاه تختی است، خیانتی بزرگتر در حق فوتبال ورامین و تیم پرافتخار «کاوه شهرداری ورامین» محسوب می شود.

* فرماندار «ورزش دوست» ورامین ورود و جبران کند
محمدرضا یوسفی فرماندار شهرستان ورامین با تدبیر و امیدافزایی در ماجراهای تیم والیبال «متین صالحین» که بغرنج تر از این مشکل کوچک و بی منطق فعلی فوتبال ورامین بود، نشان داد که «ورزش دوست» بوده و پاشنه هایش را برای شادی، تفریح و ورزش جوانان شهرستان ور می کشد و تا هرجا که باشد، می رود تا امید در دل نوجوانان و جوانان زنده بماند.
اکنون که بی تدبیری رئیس اداره ورزش و جوانان، باعث از دست دادن تمرکز و تحمیل هزینه های بی دلیل به نماینده فوتبال دشت ورامین و استان تهران در سطح کشور شده، فرماندار شهرستان باید ورود کند و «زن بابای نامهربان» فوتبال کشوری ولی بومی ورامین را تنبیه و توجیه کند تا خسارت جبران ناپذیری به مردم ورامین در زمینه ورزش و امور جوانان تحمیل نشود.
بدون تردید، حاشیه های پیاپی ایجاد شده توسط متولی ورزش و جوانان شهرستان، ارزش ماندگاری وی را کاهش می دهد و ضرورت و لزوم تغییر در رأس این اداره را نیز برای پویایی و رشد امور مرتبط با این اداره نشان می دهد که فرماندار «ورزش دوست» ورامین باید برای این معضلات بی دلیل و بی منطق، فکری اساسی کند تا حاشیه از اداره ای مهم و مردمی رخت بربندد.

* علیرضا مهدی زاده

 

 

 

 

 

 


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار