سرویس خبری: استان تهران, ورامین .
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۲۰:۳۰ | پرینت | چاپ
موجی که شهید حججی در جامعه ایجاد کرد به واسطه رسانه بود

فرمانده سپاه ناحیه ورامین:
فرمانده سپاه ناحیه ورامین با اشاره به اهمیّت حرفه خبرنگاری در جامعه گفت: تحول و موجی که شهید حججی در جامعه ایجاد کرد به واسطه رسانه بود، که این یک وظیفه برای خبرنگاران است که خوبی‌ها را در جامعه اشاعه دهد‌.

به گزارش راوی نیوز، مراسم تجلیل از خبرنگاران در ورامین، ساعتی پیش با حضور خبرنگاران و جمعی از مسئولان سپاه شهرستان ورامین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین علی نظری مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه ورامین با بیان اهمیّت عدالت خبرنگار اظهار داشت: عدالت خبرنگار تا آنجا دارای اهمیّت است که چه بسا مقام بالاتری از یک قاضی دارد.

وی افزود: به لحاظ ماندگاری و ثبت یک خبر در تاریخ، اگر خبرنگار از صحت و سلامت خبرش یقین نداشته باشد نباید خبر را منتشر کند، همچنان که اسلام نیز بارها بر این موضوع تأکید دارد، اشتباه یه خبرنگار ممکن است فرد محرم را مجرم جلوه دهد و تبعات بسیاری را به دنبال داشته باشد؛ بنابراین کوشش کنید برای منافع شخصی خود کار نکنید.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه ورامین با اشاره به اینکه بی‌تقوایی یک واسطه‌ و خبرنگار‌ ممکن است یک خبر را از درجه اعتبار ساقط کند بیان کرد: در این دنیا خبرنگاری جزء بهترین کارها است؛ چون خطرات آن هم بیشتر است، همچنان که بهترین خبرنگاران پیامبران بودند؛ چرا که از آینده خبر می‌دادند، بنابراین اگر شما خوب فعالیت کنید کنار پیامبران قرار می‌گیرید.

نظری در ادامه افزود: در سطح شهرستان از لحاظ کیفی اخبار خوب است؛ اما از لحاظ کمّی تعداد به نسبت پایین است و باید در هر حوزه یک خبرنگار داشته باشیم، البته ناگفته نماند که به لحاظ بودجه‌ای هم خیلی کم به مسأله خبرنگاران پرداخته شده است و این موضوع بی‌ارزش تلقی شده است.

در ادامه این مراسم داود اصغری فرمانده سپاه ورامین با بیان اینکه رسانه تأثیری بسیار عمیق در تحولات جامعه دارد اظهار داشت: وظیفه این است که مطالبه‌گری کنیم و صرف انعکاس خبر کار شاقی نیست؛ بلکه خبرنگار حرفه‌ای باید از مسئولان به دنبال تحول باشد.

وی افزود: خبرنگار نگهبان و چشم بینای جامعه است، که اگر فردی کاری اشتباه مرتکب می‌شود، باید زنگ خطر را به صدا درآورد، زمانی بوده قدرت رسانه تا جایی است که در برخی موارد برای مقابله با یک رویداد و یا حادثه وقتی به رسانه متوسل شدیم، توانستیم نتیجه‌ای رضایت‌بخش بگیریم.

فرمانده سپاه ورامین در ادامه بیان کرد:‌ همان‌گونه که سپاه حافظ انقلاب و دستاوردهای انقلاب است و هرجا که ببینید به ارزش‌های انقلاب ضربه می‌خورد وارد می‌شود، خبرنگاران نیز در حوزه عمران و فرهنگ شهر باید ورود پیدا کنند، در سطح شهر مطالبی وجود دارد که باید عنوان شود؛ ولی برخی به خاطر افول مخاطبان این کار را انجام نمی‌دهند، در صورتی که لازم است این کار انجام شود.

اصغری در ادامه با اشاره به شهادت شهید حججی گفت: تحول و موجی که شهید حججی در جامعه ایجاد کرد به واسطه رسانه ایجاد شد، این یک وظیفه برای خبرنگاران است که خوبی‌ها را در جامعه اشاعه دهد‌.

وی گفت:‌ در شهرستان ورامین در موضوعات مختلف وظایفی برای سپاه تعریف شده است، حتی در امر ورزش نیز وارد شدیم، به عنوان مثال در سال‌های اخیر ۷ سالن ورزشی توسط سپاه به شهرستان اضافه شده که ۷۰ درصد آن به بهره‌برداری رسیده است و باید همه مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

فرمانده سپاه ورامین با بیان اینکه ما با دست خالی و حداقل هزینه‌ها خدمات خوبی را ارائه می‌کنیم افزود: این نگاه جهادی نسبت به کار است و اگر بخواهیم می‌توانیم این کارها را انجام دهیم، در حوزه امنیت، فرهنگی و تربیتی در حلقه‌های صالحین مسجدمحوری و گروه‌های جهادی حضور پیدا کردیم که به طور حتم جوانان انقلابی فعال در این زمینه‌ها سبب افتخار شهرستان ورامین هستند.

اصغری عنوان کرد: شهرستان ورامین سبقه انقلابی دارد که باید درست معرفی شود، معضلات همه جا وجود دارد؛ اما در بسیاری از شاخص‌ها این شهرستان در سطح استان تهران حرف اول را می‌زند.

وی در پایان خطاب به مسئولان در حمایت از رشته‌های ورزشی خاطرنشان کرد: شایسته است مسئولان در حمایت از گسترش فرهنگ ورزش‌محوری در ورامین، جانب عدالت را در کلیه رشته‌های ورزشی رعایت کنند.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار