سرویس خبری: استان تهران, پردیس .
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۲۲:۲۵ | پرینت | چاپ
فاز دوم کمربند شمالی شهر پردیس احداث می شود

شهردار پردیس خبر داد؛
شهردار پردیس از احداث فاز دوم کمربند شمالی این شهر و تکمیل بلوار شهید مصطفی چمران به منظور رفع معضلات ترافیکی در نقاط پر ازدحام خبر داد.

به گزارش راوی نیوز، محمد لاله در این خصوص اظهار داشت: طبق برنامه‌ ریزی‌ های نخست در خصوص شهر پردیس، این شهر بر اساس جمعیتی مشخص طراحی و احداث شده بود.

وی ادامه داد: اما بعد از چندی، سیاست‌ های مجموعه اجرایی کشور به سمت و سوی انبوه سازی مسکن به منظور خانه دار شدن اقشار کم درآمد جامعه معطوف شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بدین ترتیب پروژه‌ های گسترده خانه‌ سازی تحت عنوان طرح مسکن مهر در اقصی نقاط کشور از جمله شهر پردیس آغاز به کار کرد.

شهردار پردیس افزود: اجرای طرح یاد شده بعد از چندی به افزایش قابل توجه جمعیت و به تبع آن افزایش تعداد خودروهای عبوری در معابر و شوراع شهر پردیس انجامید.

به گفته محمد لاله، در حال حاضر برخی نقاط شهر طی روند مذکور به مراکزی پر ازدحام، شلوغ و دارای بار ترافیکی نسبتا سنگین تبدیل شده ‌اند.

وی تصریح کرد: از جمله این مراکز پر ترافیک می ‌توان به میدان عدالت و معبر واقع در حدفاصل این منطقه و دیگر میدان اصلی شهر یعنی میدان امام خمینی(ره) اشاره کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: در دو میدان یاد شده، مراکز تجاری و اداری متعددی برای خدمات‌ رسانی به شهروندان وجود دارد که گاه وجود ترافیک اسباب رنجش خاطر شهروندان را فراهم می آورد.

شهردار پردیس ادامه داد: همچنین استفاده شهروندان ساکن در سایت ‌های جدید انبوه‌ سازی واقع در فازهای سه و چهار از میدان عدالت برای عزیمت به تهران و بالعکس نیز خود مزید بر علت است تا بر بار سنگین ترافیک آن ناحیه افزوده شود.

محمد لاله اضافه کرد: از این رو، مجموعه شهرداری پردیس از سال ۱۳۹۴ با بهره‌ گیری از تجارب مشاوران متخصص در این زمینه نسبت به تعریف پروژه‌ ای تحت عنوان فاز نخست کمربند شمالی پردیس با نام بلوار مجاهد و عارف شهید دکتر مصطفی چمران اقدام کرد.

وی افزود: بدین ترتیب این طرح در هفته دولت سال ۹۴ با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسید.

این مقام مسئول ادامه داد: اما این پایان کار نبود و شهرداری پردیس برای تکمیل این هدف فاز دوم مسیر کمربند شهر پردیس و بخش شمالی بلوار شهید چمران را کلید زد که در حال حاضر مراحل عمرانی این پروژه سپری می شود.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار