سرویس خبری: استان تهران, ورامین .
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶| ساعت انتشار: ۱۷:۲۹ | پرینت | چاپ
صنایع آرد باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند

فرماندار ورامین:
فرماندار ورامین گفت: فعالیت در حوزه صنایع آرد و نان کاری مقدس است و فعالان این صنعت باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

به گزارش راوی نیوز، محمدرضا یوسفی روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶ در بازدید از کارخانه صنایع آرد ورامین گفت: در فرهنگ دینی ملت ایران، نان از ارزش و احترام ویژه ای برخوردار است و نان آوری به مفهوم عام آن در زمنیه کار و اشتغال و چه در معنی خاص آن در ارتزاق مردم، از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی افزود : فعالیت در حوزه نان و آرد، کاری مقدس است که قوت غالب مردم را تأمین می کند و باید به این فعالیت توجه ویژه داشت و فعالان صنعت آرد را مورد حمایت ویژه قرار داد.

وی بیان کرد: صنایع غذایی، در ارتباط مستقیم با سلامت مردم قرار دارند و فعالان این بخش باید با توجه ویژه به امور بهداشتی، سلامتی مردم را تضمین کنند.

یوسفی گفت : اگر وجدان ها بیدار باشد و کار فقط برای خدا باشد، دیگر نیازی به نظارت بازرسان ادارات و نهادهای نظارتی وجود ندارد و این امر در صنایع غذایی باید نمود بیشتری داشته باشد.

فرماندار ورامین تأکید کرد: فرهنگ کار و اشتغال باید به ویژگی بارز افراد تبدیل شود تا در هنگام هر گونه فعالیت، کارها در جای خود و با خود نظارتی افراد همراه باشد در این صورت است که امور پیشرفت کرده و نتایج مطلوب به دست می آید.

وی گفت : یکی از مشکلات حوزه تولید نان، بی برنامگی در مصرف نان است و همواره شاهد هدر رفت نان در سفره های مردم هستیم و اغلب افراد از نان به عنوان کم بهاترین بخش سفره خود یاد می کنند.

یوسفی افزود: افراد در هنگام مصرف نان باید به خاطر داشته باشند که کشاورزان برای تولید گندم چه مرارت هایی را تحمل می کنند و با کمبودهایی که در حوزه آب است، این محصول را با تمامی مشکلات و موانع تولید می کنند و در فرآیند تولید آرد و تبدیل کردن آن به نان، آن را به کمترین بها در اختیار افراد قرار می دهند.

وی تأکید کرد: این حجم وسیع از دورریز نان از ملتی با پیشینه تاریخی و اعتقادات دینی پذیرفتنی نیست و باید در فرهنگ مصرف نان، تجدید نظر کرد.


گزارش تصویری
جستجو
آخرین اخبار